اخباراصفهان

اجلاس نماز شهرستان مبارکه برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان: شناخت موانع ترویج امر نماز در میان نسل نو از مهمترین وظایف دستگاه ها می باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، اجلاس نماز شهرستان مبارکه با موضوع نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه روز یکشنبه هشتم بهمن ماه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

اجلاس نماز شهرستان مبارکه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام والمسلمین سید مسیح موسوی امام جمعه شهرستان، علیرضا حسینی فرماندار مبارکه، دانشمند دبیر ستاد اقامه نماز و جمعی از مسئولین، ورزشکاران، کسبه، بسیجیان و هیئت های مذهبی شهرستان برگزار شد.

حسینی فرماندار شهرستان ضمن خوش آمدگویی بیان کرد: ترویج امر نماز در شهرستان باید به صورت گسترده اجرا شود و این امر مستلزم همکاری تمامی دستگاه ها با ستاد اقامه نماز شهرستان می باشد.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان ضمن بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده در شهرستان بیان داشت: انسان در طول زندگی برخی موارد به مقاماتی میرسد که در آن مقام اموری را می تواند اجرا نماید که در جامعه تأثیر گزار باشد.

دانشمند ادامه داد و گفت: شما مسئولین الان با مقام و منزلتی که دارید می توانید نیروهای زیر مجموعه خود را به امر نماز دعوت و تشویق کنید.

امام جمعه مبارکه به اهمیت نماز و چگونگی آموزش مؤلفه های دینی و نماز در نسل جوان پرداخت و بیان کرد: امر ترویج نماز را از مهد کودک ها شروع کنید تا در مدارس، دبیرستان، دانشگاه و سطح کلی جامعه با موانع مواجه نشوید.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی ادامه داد و گفت: برخورد مناسب و داشتن اخلاقی نیکو در جذب نسل جوان به امر نماز یکی از مهمترین امور در جامعه است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به بیان آثار و برکات نماز پرداخت و اظهار کرد: قلوب با ذکر خداوند آرام می شود و اقامه نماز مهمترین اذکار جهت آرامش قلب است.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر در اجلاس نماز شهرستان مبارکه گفت: در ترویج امر نماز موانعی وجود دارد شناسایی این موانع و رفع آنان بر عهده تمامی دستگاه ها می باشد لذا با حضور در جمع نسل نو بخصوص در مدارس و دانشگاه ها این موانع را شناسایی کنید.

وی به پیام مقام معظم رهبری در سی امین اجلاس سراسری نماز اشاره کرد و گفت: مطالبات رهبری در آخرین اجلاس سراسری را در دستگاه ها مرور کنید و زمینه اجرایی ساختن مطالبات را فراهم سازید.

رنجبر به انتخابات پیش رو پرداخت و ابراز کرد: شرکت در انتخابات و دعوت به شرکت در انتخابات یکی دیگر از مطالبات رهبر انقلاب اسلامی می باشد لذا در این زمینه نیر قدم هایی محکم برداشته تا بتوانیم دسیسه های دشمن در این امر را از بین ببریم.

لازم به ذکر است حجت الاسلام والمسلمین قائمی از اساتید مرکز تخصصی نماز قم در این اجلاس سخنرانی و به صورت کلاسی به اهمیت ترویج امر نماز پرداخت.

اجلاس نماز شهرستان مبارکه اصفهان

اجلاس نماز شهرستان مبارکه اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا