اخبارلرستان

آیین اختتامیه دوازدهمین سوگواره منطقه‌ای مَحرم مُحرم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، آیین اختتامیه دوازدهمین سوگواره منطقه‌ای مَحرم مُحرم با همکاری ستاد اقامه نماز استان و  جهاد دانشگاهی در تاریخ بیستم شهریور ماه برگزار شد.

حجت الاسلام چراغی در آیین اختتامیه دوازدهمین سوگواره منطقه‌ای مَحرم مُحرم اظهار داشت: برگزاری سوگواره‌هایی همچون مَحرم مُحرم بهترین ظرفیت است که بتوانیم نسل جوان و نوجوان را با معارف حق و مقدس آشنا کنیم و سفینه نجات امام حسین(ع) در سال ۶۱ ه‍.ق متوقف نشده است، بلکه تا زمان ظهور امام زمان(عج) در حال حرکت است و ما باید به هر شکلی تلاش کنیم که نسل جوان را بر این کشتی نجات سوار کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های نجات بشریت از انحرافات و آسیب‌های اجتماعی، گرفتاری‌های بشری و جاهلیت‌های مدرن که در جامعه می‌بینیم پناه بردن به دستگاه امام حسین(ع) است، چراکه کسانی که سوار این کشتی شدند دیگر پیاده نمی‌شوند، ادامه داد: برگزاری چنین سوگواره‌هایی بهترین ظرفیت است که ما بتوانیم چنگ زدن به کشتی نجات امام حسین(ع) را نهادینه کرده و نسل جوان و نوجوان خود را با این معارف حق و مقدس آشنا کنیم.

چراغی با بیان اینکه اگر از ابزار هنر دقیق و به شیوه صحیح استفاده شود اثرگذاری آن درازمدت و طولانی‌مدت خواهد بود، ادامه داد: هنر یکی از ابزارهای رسا، عمیق‌ و بسیار مؤثر است که می‌تواند نقش‌آفرینی خیلی خوبی در انتقال مفاهیم داشته باشد. درواقع ابزار هنر می‌تواند در راه احیای امر اهل‌ بیت(ع) استفاده شود به‌ویژه برای نسل جوان ما که با بیشتر با فضای مجازی ارتباط دارد.

وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این سوگواره صرفاً برگزاری یک رویداد نبوده، بلکه می‌خواهیم اثرگذاری ماندگاری داشته باشد، تصریح کرد: ما وقتی تصویری از عزاداری خالصانه مردم می‌بینیم از احساس ارادت به وجد می‌آییم از اینکه اینکه این همه احساس ارادت به اهل‌ بیت(ع) با اثری ماندگار وجود دارد.

همچنین قابل ذکر است که در پایان از آثار برتر این جشنوار با اهدای لوح تقدیر و جوایز تقدیر به عمل آمد.

آیین اختتامیه دوازدهمین سوگواره منطقه‌ای مَحرم مُحرم برگزار شدآیین اختتامیه دوازدهمین سوگواره منطقه‌ای مَحرم مُحرم برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا