آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز سازمان شهرداری منطقه ۴ تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز سازمان شهرداری منطقه ۴ تبریز با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، سرگری پور بازرسی شهرداری، زارع حراست شهرداری و سایر اعضای شورای اقامه نماز، روز یکشنبه هشتم بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با تاکید فرمایشات مقام معظم رهبری در اجلاسیه های نماز، گفت: باید توجه داشته باشیم که مباحث نمازی حاکمیتی است، و رهبر انقلاب فرموده اند موقع نماز انفجار اذان صورت گیرد، لذا اذان گوهای خودکار باید در میادین پرتردد شهر نصب گردد.

وی با بیان راهکارهای توسعه و ترویج نماز در ادارات، افزود: باید آسیب شناسی کنیم که علت کم رنگ بودن نمازجماعت در ادارات چیست؟ در برخی دستگاه های اجرایی رابطه‌ امام جماعت با کارکنان کم رنگ است و در برخی دستگاه ها حضور کم رنگ رئیس و معاونین تاثیری در سایر کارکنان دارد، برخی از کارکنان بعد از اداره در خانه نمازشان را میخوانند، این نشان میدهد که به اهمیت نمازجماعت واقف نیستند.

وی ادامه داد: اقامه نماز فقط خواندن نماز جماعت نیست، چرا که امام حسین علیه السلام می توانست در خیمه نماز خود را بخواند ولی در جلوی نگاه همگان نماز را خواندند.
در پایان از برگزاری دوره های نماز با عنوان در سایه سار نماز و برخی شهرداران نیز که نگاهشان فقط جمع آوری آشغال و ریختن آسفالت نیست، و نگاه بالاتری نسبت به فرهنگ دارند تشکر کرد.

سرگری پور با بیان گزارش و برنامه های جاری در نمازخانه های پارک ها، گفت: باتوجه به قرارگرفتن در آستانه بهار، هم در استقبال از بهار و هم در ایام عید و هم بعد از آن سرویس های دوره ای از نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی صورت میگیرد.
وی ادامه داد: مدیران ارشد در نماز حاضر می شوند، و اهمیت نماز به کارکنان و ارباب رجوع نیز بیان می شود.

زارع با اشاره به نقش امام جماعت در ترویج نماز، گفت: قرار دادن بسته های تشویقی برای حاضرین در نماز جماعت و ارتباط مؤثر امام جماعت با کارکنان اداره از جمله راهکار های مؤثر در توسعه و ترویج نماز در ادارات می باشد.

شورای اقامه نماز شهرداری منطقه 4 تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا