اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز شهرداری ناحیه ۵ مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، نشست فرهنگی کمیته اجرایی شهرداری ناحیه ۵ مشهد با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، مسئول اقامه نماز شهرداری و کارشناسان مربوطه شنبه بیست و ششم اسفندماه برگزار شد.

در ابتدا دبیر شورای اقامه نماز شهرداری ناحیه ۵ گزارشی از فعالیت های فرهنگی انجام گرفته شده و کمک به مساجد منطقه ارائه کرد و از برگزاری چند جشن با محوریت مباحث دینی برای خانواده ها مخصوصا نوجوانان گزارشی ارائه داد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی پیشنهاداتی را مطرح و یادآور شد: باتوجه به گستردگی و در صورتی که نمازخانه و مساجد مراکز عمومی کم باشد با ایجاد سکوهای نماز در پارک ها و فضاهای عمومی برای ایام خاص تدارک دیده شود.

وی ادامه داد: همچنین در ایام ماه مبارک رمضان در صورت امکان با دادن افطاری ساده به اقشاری که در مجموعه شما فرصت حضور در محافل دینی را ندارند مانند پارکبانان برخی از مسائل واجب عبادی را آموزش دهید و از آموزش برای خانواده های پرسنل با موضوع نماز و خانواده و شوه های دعوت فرزندان به نماز فراموش نکنیم.

سبحانی نیا افزود: یکی از کارهای خوب تعمیر و تجهیز مساجد محروم بوده که شهرداری این منطقه انجام داده است که جای تشکر و قدردانی دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در پایان صحبت های خود خاطر نشان کرد: امید است این کارهای خوب در امر تعمیر و تجهیز وضوخانه و سرویس بهداشتی که در بافت قدیمی نزدیک به حرم می باشد توسعه پیدا کند.

در ادامه مسئول شورای اقامه نماز شهرداری مشهد در صحبت کوتاهی گفت: قرآن بعد از اقامه نماز برمحافظت از نماز تاکید می کند و همین زمینه اقامه نماز را فراهم می کند و شرایط لازم را به وجود می آورد

در پایان این نشست از فعالین حوزه نماز قدردانی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا