اخبارکرمانشاه

نقش معنویت در ارامش روانی و در هزاره چهارم عمر بشر امر حیاتی است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، گفتمان مشترک دانش آموزان و اولیاء با موضوع نماز، هویت، نوجوان با حضور شهسوار هاشمی متخصص روانشناسی و مدرس ستاد کرمانشاه، دبیر ستاد شهرستان و اولیاء آموزشگاه در دو مدرسه متوسطه دوم، فاطمه الزهراء و فاطمیه، روز پنجشنبه ۱۷ آذر ماه در شهرستان گیلانغرب برگزار گردید.

در این نشست ها  که اولیاء در کنار فرزندان نوجوان دانش آموز خود و در فضایی صمیمی حضور داشتند، هاشمی با بیان نظرات روانشناسان در خصوص اهمیت سن نوجوانی و شرایط روحی روانی آن و نیز نحوه تعامل و برخورد طرفین باهم مطالبی را عنوان کرد و گفت: آنچه  امروز از نگاه روانشناسان برای سلامت روحی و روانی انسان مطرح می شود ۱۴۰۰ سال پیش ائمه معصومین (ع) به تمام و کمال عنوان نموده اند.

هاشمی خطاب یه اولیاء و دانش آموزان حاضر در نشست اظهار داشت: باید اذعان کرد که امروز شکاف نسل یک امر بدیهی بوده و با توجه به سرعت تغییرات در دنیای صنعتی امروزه ، خواست و نگاه و توقع نسل نو با پدران و مادران که اختلاف سنی دارند متفاوت به نظر می رسد، لذا ضروری است که در این خصوص طرفین نسبت به این موضوع آگاه شوند.

وی بابیان دغدغه های صادقانه و دلسوزانه  اولیاء برای فرزندان و برعکس، شرایط ویژه سن نوجوانی در این برهه و نیز تشریح نحوه برخورد اولیاء در سنین مختلف، بر درک متقابل آنها تاکید کرد.

هاشمی با بیان اهمیت  تاثیر معنویت در آرامش بشر امروزی و نیاز هر چه بیشتر به آن گفت: شکاف نسل و تربیت در هزاره چهارم با توجه به مراحل رشد ، تفاوت های تربیتی در سنین مختلف باید مورد توجه قرار گرفته و با معنویت ،  نوجوانان و جوانان را واکسینه نمود .

دکتر هاشمی موضوع نگرانی والدین و در مقابل خواسته ها و توقع نوجوانان و فرزندان را برای حاضرین تشریح نموده وایجاد فضای صمیمی و دوستانه در محیط خانواده را مورد تاکید قرار داد .

در پایان هاشمی به پرسشهای مطرح شده حاضرین پاسخ گفت.نقش معنویت در ارامش روانی و در هزاره چهارم عمر بشر امر حیاتی است نقش معنویت در ارامش روانی و در هزاره چهارم عمر بشر امر حیاتی است نقش معنویت در ارامش روانی و در هزاره چهارم عمر بشر امر حیاتی است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا