اخباراردبیل

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نیر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نیر روز دوشنبه دهم مهرماه با حضور عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حسینی فرماندار شهرستان و سایر اعضا در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ناطق ثروتی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان نیر گزارشی از وضعیت اقامه نماز در ادرات و مدارس شهرستان و فعالیت های انجام یافته در  شش ماهه اول ۱۴۰۲ را ارائه کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل هم در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نیر ضمن تقدیر از اهتمام فرماندار شهرستان در پیگیری امر نماز، از شورای اقامه نماز شهرستان نیر به عنوان یک از شوراهای فعال در سطح استان یاد کرد.

عبدی با ذکر این نکته که همه آیات مربوط به نماز در قرآن با صیغه جمع بکار رفته است افزود: پیام مهمی که از این مطلب می گیریم آن است که نماز باید به جماعت برگزار شود و وظیفه همه مسئولان در نظام اسلامی، بکارگیری تمامی امکانات و منابع برای تبلیغ گسترده و اقامه باشکوه نماز در جامعه  می باشد.

وی با اشاره به برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز در استان زنجان با موضوع ” نماز و نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه ، دانشگاه و مسجد “ اظهار داشت:  سه نهاد خانه ، مدرسه و مسجد نقش سازنده ای در رشد دینی و اخلاقی و اجتماعی آینده سازان دارند. اگر این سه نهاد به سه جزیره جدا از هم تبدیل شوند خطر انحراف شناختی و اختلال در مناسبات اجتماعی فزونی می یابد، لذا تعامل این سه سرای سرنوشت ساز اهمیت بسزایی دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در پایان با اشاره به برگزاری دومین جشنواره سراسری فجر تا فجر و همچنین مسابقه سراسری کتابخوانی نماز در سیره امام رضا علیه السلام، بر لزوم بهره گیری از ظرفیت همه دستگاهها و ادارات شهرستان در تبلیغ و اطلاع رسانی و مشارکت گسترده کارکنان وخانواده در این برنامه ها تاکید کرد.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا