اخباراردبیل

اجلاس نماز در شهرستان نیر برگزار شد

عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل: نماز می تواند باعث آبادی و اصلاح جامعه شود و نمازی که با خشوع و حضور قلب همراه باشد انسان را به فلاح و رستگاری خواهد رساند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، اجلاس نماز شهرستان نیر روز سه شنبه نهم اسفندماه با حضور عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل، محمدی فرماندار، مدیر اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل و جمعی از معلمان، ائمه جماعات و دانش آموزان مدارس برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در این اجلاس ضمن تبریک و تهنیت اعیاد شعبانیه با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس بیست و نهم گفت: عنوان اجلاس بیست و نهم نماز، مسجد، مدرسه، خانواده، دانشگاه و معلمان آینده است که هر کدام معنایی دارد و حامل نکاتی است.

وی افزود: نماز می تواند باعث آبادی و اصلاح جامعه شود و نمازی که با خشوع و حضور قلب همراه باشد انسان را به فلاح و رستگاری خواهد رساند.

عبدی اظهار داشت: صفوف نماز فعالیت های اجتماعی را روشن می کند و یکی از مهمترین مواردی که در صفوف نماز هست این است که جامعه اسلامی هم در کنار یکدیگر هستند و هم از حال همدیگر با خبر می شوند و عرصه ی اجتماعی با توجه به صفوف نماز می تواند رونق پیدا کند و روشن باشد و مشکلات و مسائل اجتماعی به وسیله نماز حل و فصل خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در اجلاس نماز شهرستان نیر به بخش های پایانی پیام مقام معظم رهبری به اجلاس ۲۹ اشاره کرده و گفت: وظیفه پدران و مادران و اساتید و اندرزگویان در قبال نوجوانان و جوانان بسیار سنگین است و در پیام اجلاس هم به سه محور مدرسه، مسجد و خانواده اشاره شده است و این نشان از مرتبط بودن این سه مولفه با یکدیگر است و اگر این سه مجموعه مهم با هم هماهنگ و هم گام باشند به نتیجه های مثبت و خوبی خواهیم رسید و هدف اجلاس های سراسری نیز همین است که این سه مجموعه را با هم هماهنگ و هم نوا سازد و چنانچه اگر در مدرسه برنامه ای تدوین و اجرایی گردد ولی در خانواده به آن برنامه اعتنایی نشود نتیجه ی مطلوبی عایدمان نخواهد شد و نتیجه نهایی بر روی دانش آموزان و نسل آینده تاثیر گذار خواهد بود و اگر ما نتوانیم روی این نسل کار کنیم جامعه مان با خطر مواجه خوهد شد.

عبدی در پایان گفت: هدف این اجلاس این است که فضایی در جامعه ایجاد شود که همه به سوی عرصه و میدان گام بردارند و با توان هم و دست در دست هم برنامه هایی را آغاز کنیم و الحمدالله آموزش و پرورش، اساتید، مربیان پرورشی، معلمان و مدیران در این سنگر و خط مقدم تعلیم و تربیت پیشرو هستند و فعالیت می کنند و خانواده ها هم باید در این خط مقدم حضور داشته باشند و هماهنگ با متولیان تعلیم و تربیت و همچنین متولیان مساجد بوده و هم گام باشند تا در نهایت در رسیدن نسل آینده به اوج فلاح و رستگاری قدم های موثری برداشته شود.

اجرای سرود، ارائه مقاله توسط چند نفر از مدیران و معلمان و دانش آموزان مدارس، تجلیل از فعالان نماز مدارس از دیگر بخشهای این اجلاس بود.

اجلاس نماز شهرستان نیر

اجلاس نماز شهرستان نیر

اجلاس نماز شهرستان نیر

اجلاس نماز شهرستان نیر

اجلاس نماز شهرستان نیر

اجلاس نماز شهرستان نیر

اجلاس نماز شهرستان نیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا