اخباراردبیل

اجلاس نماز شهرستان نیر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، روز شنبه نوزدهم اسفندماه، اجلاس شهرستانی نماز در شهر نیر با حضور  عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان و مسئولین ادارات، معلمان، دانش آموزان و مدیران مدارس برگزار شد.

عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در این اجلاس بااشاره به برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز با عنوان ” نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه” در شهر زنجان اظهار داشت: اجلاس نماز یکی از مهم ترین همایش های فرهنگی و مذهبی است که هر ساله در کشور برگزار می شود و مقام معظم رهبری در ۳۰ اجلاس گذشته با صدور پیام، نقشه و راهبرد ترویج فرهنگ نماز را به نهادها، دستگاه ها و اقشار مختلف تبیین فرمودند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل با اشاره به نقش مهم مدرسه، مسجد و دانشگاه در تربیت نسل نو اظهار داشت: یکی از محورهای اساسی در تربیت دینی نسل آینده، نماز است. نماز نماد دین داری و دین باوری نسل جوان می باشد، بنابراین باید به این مسئله توجه شود.

عبدی در پایان با اشاره به آیه ۱۳۲ سوره طه گفت:  تبلیغ را باید از خانواده خودمان آغاز کنیم و آن را در اولویت کاری خود قرار دهیم. زیرا یکی از علل مهم کاهل نمازی فرزندان، کم توجهی والدین نسبت به امر نماز می باشد و افزود: آموزش و پرورش و همه دستندرکاران امر تعلیم و تربیت باید بکوشند فرهنگ و هویت دینی بویژه نماز در کودکان و نوجوانان تقویت شود.

اجرای سرود نماز، تواشیح ، قرائت دلنوشته و تجلیل از دانش آموزان و معلمان فعال در امر نماز از دیگر برنامه های اجلاس نماز شهرستان نیر بود.

گفتنی است در پایان این اچلاس مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل پس از بازدید از نمازخانه مدرسه حضرت زینب کبری (س) شهر نیر و اقامه نمازظهر و عصر، به همراه کارکنان و دانش آموزان و مسولین همزمان با هفته منابع طبیعی، چند اصله درخت میوه غرس کردند.

اجلاس شهرستانی نماز نیر

اجلاس شهرستانی نماز نیر

اجلاس شهرستانی نماز نیر

اجلاس شهرستانی نماز نیر

اجلاس شهرستانی نماز نیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا