اخباراصفهان

ششمین اجلاس نماز شهرستان نجف آباد برگزار شد

رئیس بنیاد مهدویت استان اصفهان: مساجد و اقامه فریضه در این مرکز نماد هویت و معنای جامعه شیعی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، ششمین اجلاس نماز شهرستان نجف آباد با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی نیلی پور رئیس بنیاد مهدویت، حجت الاسلام والمسلمین حسناتی امام جمعه نجف آباد و جمعی از مسئولین شهرستان روز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین نیلی پور در ششمین اجلاس نماز نجف آباد جایگاه نماز، اذان و مساجد در جامعه شیعی را تشریح کرد و اظهار داشت: این مراکز دینی مهمترین ارکان کشورهای اسلامی و در جامعه شیعی نماز اول وقت جایگاه مهمی دارد.

رئیس بنیاد مهدویت استان اصفهان افزود: مساجد و اقامه فریضه در این مرکز نماد هویت و معنای جامعه شیعی است و نباید کم رنگ و کم اهمیت جلوه پیدا کند.

وی با اشاره به لزوم تداوم مستمر فعالیت مساجد در طول روز، تصریح کرد: تعداد کمی از مساجد فریضه اقامه نماز صبح دارند که این زیبنده جامعه اسلامی نیست.

حجت الاسلام نیلی پور ادامه داد: پس از اقامه نماز جماعت نباید درب مساجد سریع بسته شود چرا که برخی قصد اقامه این فریضه را داشته و یا از معنویت آن می خواهند بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: پخش اذان در محیط زندگی در جذب به مسجد و ترویج فرهنگ نماز نقش دارد ولی این امر نیز کمتر مورد اهمیت قرار گرفته و گاهی کم رنگ می شود.

رئیس بنیاد مهدویت استان اصفهان با بیان اینکه اذان زنده از اهمیت خاصی برخوردار بوده، گفت: پخش اذان توسط موذن هر مسجد اهمیت و جایگاه مهمی دارد و در صورت نبود آن باید از سیستم صوتی استفاده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نیلی پور یادآور شد: پدر و مادر باید در محیط خانواده در خصوص نماز و جایگاه آن با فرزندان خود صحبت کنند و اقامه نماز جماعت توسط والدین در منزل نیز انجام شود.

وی دعوت به حضور برای نماز جماعت و فرهنگ سازی اقامه نماز را مهم خواند و اذعان داشت: مدارس و خانواده ها در این خصوص نقش مهمی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین حسناتی بیان کرد: امر نماز باید در جامعه اسلامی ترویج پیدا کند و این وظیفه بر دوش تمامی مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی می باشد.

امام جمعه نجف آباد اظهار داشت: جذب نسل جوان و کار در فضای مجازی جهت ترویج امر نماز باید در اولویت هر شخص مسئول قرار داشته باشد.

در پایان از فعالین نماز در سطح شهرستان، مساجد، مدارس و دانشگاه ها تقدیر و تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا