اخبارقم

نمایشگاه آثار نمازی دانش آموزان و مسابقه پیامکی نماز و انقلاب در مدارس برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هماهنگی برنامه‌های ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش استان، ظهر دوشنبه، ۲۸ آذرماه و در آستانه برگزاری هفتمین اجلاس استانی نماز، با حضور مدیر و کارشناسان ستاد و معاون فرهنگی و کارشناسان در دفتر این معاونت برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز در این جلسه با تاکید بر تاثیرگذاری برگزاری مسابقات دانش آموزی، از آمادگی ستاد اقامه نماز استان در برگزاری مسابقه پیامکی نماز و انقلاب در مدارس خبر داد و گفت: به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در نظر داریم تا با برگزاری مسابقه پیامکی، در راستای آشنایی دانش آموزان با آثار نماز در پیروزی انقلاب اسلامی گام برداریم.

وی در ادامه ارتباط دو سویه مدارس و مساجد را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر بسترسازی‌ها به نحوی انجام شود که اولیا و کسانی که در مساجد اقامه نماز می‌کنند بتوانند در مدارس حاضر شوند و در جمع دانش آموزان به اقامه نماز جماعت بپردازند، دانش آموزان نیز استقبال بیشتری از حضور در مساجد خواهند داشت.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور با اشاره به برگزاری اجلاس استانی در دی‌ماه، ضمن تاکید بر لزوم اهتمام مضاعف در برگزاری پیش اجلاسیه‌ها در مدارس خاطر نشان کرد: استقبال برخی دانش آموزان از حضور کارشناسان تخصصی نماز در مدارس، ما بر این امر داشته است تا اعزام کارشناسان به مدارس به صورت مستمر ادامه داشته باشد و تا زمانی که مدارس اعلام آمادگی کنند هیچ محدودیتی در حضور کارشناسان در این مدارس نخواهیم داشت.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های ستاد اقامه نماز در برگزاری اجلاسیه استانی، برپایی نمایشگاهی از آثار نمازی دانش آموزان در حاشیه اجلاس است تا مدعوین در بدو ورود از این آثار بهره‌مند شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش نیز در این جلسه، از اهتمام آموزش و پرورش بر نماز دانش آموزان اشاره کرد و گفت: اولین بخشنامه ارسالی به نواحی و مدارس در سال تحصیلی جدید، بخشنامه زنگ نماز بود و این امر از اهتمام مدیرکل به امر نماز دانش آموزان نشات می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد امینیان در ادامه به حضور بیش از هشتصد تن از مبلغین طرح امین در مدارس خبر اشاره کرد و گفت: با حضور مبلغین در اکثر مدارس استان، همچنان برخی مدارس، از نعمت حضور طلاب محروم هستند که در راستای محرومیت زدایی از این مناطق، از ظرفیت طلاب جهادی استفاده می‌شود.

وی در پایان به طرح سه‌شنبه‌های نمازی اشاره کرد و گفت: این طرح با استقبال جامعه هدف روبرو شده است و از این رو خواستار استمرار و تکرر برگزاری این طرح در مدارس استان هستیم.

استمرار طرح سه‌شنبه‌های نمازی، برپایی نمایشگاه آثار نمازی دانش آموزان در اجلاس استانی و برگزاری مسابقه پیامکی نماز و انقلاب از جمله مصوبات این جلسه بود.نمایشگاه آثار نمازی دانش آموزان و مسابقه پیامکی نماز و انقلاب در مدارس برگزار می گردد نمایشگاه آثار نمازی دانش آموزان و مسابقه پیامکی نماز و انقلاب در مدارس برگزار می گردد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا