اخبارمرکزی

نماز جماعت ظهر و عصر دانش‌آموزان دبیرستان نمونه امام خمینی(ره) با حضور امام جمعه شهرستان محلات استان مرکزی اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، به نقل از آموزش و پرورش شهرستان محلات، نماز جماعت ظهر و عصر با حضور حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه، مدیر و معلمان روز شنبه سوم دی ماه در محل نمازخانه دبیرستان نمونه امام خمینی (ره) برگزار  شد.

حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در سخنانی خطاب به دانش‌آموزان گفت: نماز ، روح ایمان را در انسان تقویت و نهال تقوا را در دل پرورش می دهد، و می دانیم که « ایمان » و « تقوا » نیرومندترین سد در برابر گناه است و این همان چیزی است که در قرآن کریم آمده است :« و أقم الصلوه ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر » .
«و نماز را اقامه نما که همانا نماز است که اهل نماز را از هر کار زشت و منکر بازمی دارد » .

حجت الاسلام ربانی افزود: ما نباید نماز را ضایع کنیم و سبک بشماریم، همانگونه که در قرآن آمده است که، مؤمنین از گناهکاران در جهنم سوال می‌کنند که چه چیز باعث شد شما در جهنم قرار بگیرید و آنها می‌گویند اهل نماز نبودیم.

وی افزود: کسانی که به نماز به عنوان تکلیف و خواست الهی بی توجهی کنند و آن را کوچک بشمارند خداوند نیز به خواسته‌ها و اعمال آنان توجهی نخواهد داشت.

امام جمعه شهرستان محلات در ادامه گفت: نماز همانند قلعه‌ای انسان را از تیرهای شیطان در امان نگه می‌دارد. باید مراقب باشیم و به نماز تعهد داشته باشیم تا در زندگی از خطرات حفظ شویم و از برکات نماز بهره‌مند شویم. اگر ما حافظ نماز باشیم نماز نیز محافظ ما است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا