اخباراردبیل

شورای اقامه نماز شهرستان نمین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نمین روز یکشنبه بیستم خردادماه با حضور عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه، فرماندار و سایر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه اروجعلی ابراهیمی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان نمین ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های نمازی انجام شده به تشریح وضعیت اقامه نماز در این شهرستان پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین اسدزاده امام جمعه شهرستان نمین در این جلسه طی سخنانی با اشاره به نقش محوری خانواده ها در تربیت دینی نسل نو گفت: آموزش و پرورش و همه دستندرکاران امر تعلیم و تربیت در کنار خانواده باید بکوشند فرهنگ و هویت دینی بویژه نماز در کودکان و نوجوانان تقویت شود.

مدیر ستاداقامه نماز استان اردبیل در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نمین ضمن تقدیر از اهتمام امام جمعه و فرماندار شهرستان در امر ترویج نماز گفت: نماز یک کار تشکیلاتی است و ترویج و توسعه آن وظیفه حکومت اسلامی و همه دولت هاست، لذا همه دولتمردان با تمامی امکانات خود در جهت اقامه نماز تلاش کنند .

عبدی در این جلسه با اشاره به عنوان سی و یکمین اجلاس سراسری نماز ( نماز نسل نو و رسالت ما) که امسال در استان خراسان شمالی برگزار می شود گفت: همه ما در قبال نماز نسل نو مسئولیم و دستگاه های مرتبط با نسل نو باید در این زمینه برنامه ها ی خود را ارائه دهند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در ادامه با اشاره به تفاهمنامه منعقده وزارت کشور و ستاد اقامه نماز و بخشنامه ۱۵ ماده ای وزیر کشور، وظایف فرمانداران در قبال عملیاتی نمودن مفاد این تفاهمنامه و دستورالعمل را یادآور شد و بر ضرورت تشکیل منظم جلسات شورای اقامه نماز شهرستان، برگزاری اجلاس شهرستانی نماز، بازدید و حضور در نماز جماعت ادارات، مدارس، دانشگاه ها ؛ بررسی وضعیت نمازخانه های بین راهی؛ ترغیب مدیران ادارات جهت حضور در صفوف نمازهای جماعت و تجلیل از فعالان نماز در شهرستان تاکید کرد.

شورای اقامه نماز شهرستان نمین

شورای اقامه نماز شهرستان نمین

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا