اخبارکرمان

اولین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نرماشیر تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، صبح روز سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه اولین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نرماشیر  با حضور حجت الاسلام  منصفی امام جمعه، حجت الاسلام  بهروزه امام جمعه بخش روداب، طبسی نژاد فرماندار، غلامشاهی بخشدار مرکزی، همت نیا بخشدار روداب، ساجدی شهردار نرماشیر و نظام آبادی شهردار روداب، حجت الاسلام  کریم آبادی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، عارفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد، قهری مدیریت جهاد کشاورزی، امینی رئیس کمیته امداد وحسن موسی زاده دبیر اقامه نماز شهرستان نرماشیر
در محل دفتر فرماندار تشکیل شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام  منصفی امام جمعه نرماشیر اشاره ای به فرمایشات مقام معظم رهبری در اجلاسیه نماز کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند دعوت به نماز دعوت تمامی جلوه‌ های خوبی است.

امام جمعه نرماشیر افزود: فریضه اقامه نماز از اوج واجبات است که خداوند متعال در طول شبانه‌روز پنچ مرتبه برای انسان واجب کرده است که این در صورتی که روزه ماه مبارک رمضان را در طول سال یک ماه و حج را در طول عمر انسان یک بار واجب کرده است.

حجت الاسلام بهروزه نیز به آیات قرآن در خصوص نماز پرداخت و بیان داشت: ما مسئولین باید روش های جذابیت جوانان جهت حضوردر نماز را فراهم سازیم.

امام جمعه روداب افزود: ما در بخش روداب امکان حضور دانش آموزانی که مدارس آنهادر کنار مسجد است فراهم کرده ایم که در نماز جماعت حضور پیدا کنند.

همچنین در این جلسه  طبسی نژاد فرماندار نرماشیر با اشاره به شعار سال از طرف مقام معظم رهبری بیان داشت:در شهرستان نرماشیر مردم همگام و همراه با منویات مقام معظم رهبری بوده واین هم در بحث انتخابات سال گذشته به وضوح نشان داده‌شد و شهرستان نرماشیر در انتخابات رتبه اول استان را کسب کرد.

فرماندار نرماشیر در بحث ترویج فرهنگ اقامه نماز اظهار داشت: بخشداران و دهیاران ما آمادگی همکاری کامل با ستاد اقامه نماز شهرستان جهت فضا سازی مساجد ،دیوار نویسی آیات قرآن در خصوص نماز در سطح روستاها جهت هر چه بهتر بر گزار شدن این فریضه الهی را  دارند.

فرماندار نرماشیر در بخش دیگری از سخنانش خواستار فراهم شدن امکانات سیستم صوت جهت پخش اذان در سطح بازار شد.

طبسی نژاد اشاره ای به مشکلات آسیب های اجتماعی داشت و بیان کرد:ما در بررسی‌های که انجام دادیم اکثریت مجرمان اهل نماز نبودند و با ترویج فرهنگ اقامه نماز از بسیاری از مشکلات اجتماعی نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد

در ادامه جلسه حجت الاسلام  کریم آبادی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان در خصوص اقامه نماز در ادارات شهرستان گفت: در ادارات ما نماز جماعت بصورت جدی اقامه نمی شود و باید ادارات بالای ده نفر کارمند دارای امام جماعت بوده و نماز در آن اداره بصورت جماعت اقامه گردد.

همچنین ساجدی شهردار نرماشیر در خصوص اقامه نماز در سطح شهر گفت: ما با همکاری اتاق اصناف امکاناتی فراهم خواهیم کرد تا از مناره های مصلا  بانگ توحیدی اذان پخش شود.

در پایان هم  موسی زاده دبیر اقامه نماز شهرستان ضمن تقدیر از همکاری تمامی ادارات و نهادها جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز خواستار نام گذاری یکی از میادین یا بلوارهای سطح روستا ها و شهر به نام نماز شد.

اولین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نرماشیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا