اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نطنز برگزار شد

امام جمعه شهرستان نطنز: ترویج فرهنگ نماز و جذب جوانان به مساجد وظیفه تمام مسئولین شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نطنز با حضور حجت الاسلام والمسلمین قاسمی امام جمعه شهرستان، فرهمندی فرماندار نطنز، حجت الاسلام والمسلمین موسوی دبیر ستاد اقامه نماز و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان نطنز روز یکشنبه ۹ بهمن ماه در سالن جلسات فرمانداری نطنز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی به بیان گزارشی از عملکرد ستاد اقامه نماز شهرستان پرداخت و بیان داشت: جلسه امروز شورای اقامه نماز شهرستان نطنز با محوریت فرهنگ سازی و ترویج اقامه نماز در جامعه و اجلاسیه نماز شهرستان برگزار گردیده است لذا اعضای شورای اقامه نماز شهرستان نظرات خود پیرامون این موضوعات را بیان نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی به بیان راهکارهای ترویج فرهنگ نماز اشاره داشت و گفت: مسئله ترویج فرهنگ نماز باید در جامعه گسترش یابد و این امر در اماکن عمومی، ادارات، مدارس و دانشگاه ها و غیره ندارد و تمامی این امور یکسان است و از طرف دیگر جذب جوانان به مساجد و رفع مشکلات موجود در مساجد نیز باید مورد بررسی قرار گیرد و تمامی مسئولین شهرستان در این دو امر موظف به اقدام هستند.

امام جمعه شهرستان نطنز فضاسازی مسجد و نمازخانه ها را از اهم برشمرد و بیان کرد: بررسی وضعیت مساجد و نمازخانه ها را در دستور کار قرار دهید چرا که اگر مساجد و نمازخانه ها از وضعیت مطلوبی برخوردار نباشند به جای جذب، عامل دفع می شوند و این امر مطلوب ما نیست.

فرماندار شهرستان نطنز به عدم برگزاری جلسات در وقت نماز در ادارات اشاره کرد و گفت: ادارات موظف هستند در زمان اقامه نماز هیچ جلسه ای برگزار نکنند و به شکلی برنامه ریزی شود که جلسات قبل از اذان به پایان برسد یا بعد از اقامه نماز شروع گردد و در صورت طولانی شدن جلسه آن را برای نماز تعطیل و ادامه جلسه را بعد از اقامه نماز برپا نمایند.

فرهمندی به شرکت مدیران در نماز جماعت ادارات اشاره کرد و بیان داشت: شرکت فعال مدیران در نماز جماعت موجب تشویق کارکنان به نماز است و این امر باید در ادارات فرهنگ سازی شود و در سدد اجرای این امر هستیم و با حضور در نماز جماعت ادارات این امر مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی تهیه محتوا و استفاده از ظرفیت فضای مجازی، تبلیغات محیطی، استفاده از کانون های فرهنگی مساجد در توسعه شهرها با عنوان محوریت مسجد در طراحی شهری و پیش بینی نمازخانه مناسب با ساختار مدرسه در طراحی و نوسازی مدارس را از جمله اولویت ها دانست و این امور را در دستور کار قرار داد.

شورای اقامه نماز شهرستان نطنز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا