اخبارقم

دومین جلسه کمیته مساجد طرح ملی مسکن قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، دومین جلسه کمیته مساجد سایت ۵۶۰ هکتاری طرح ملی مسکن استان، صبح شنبه، سیزدهم آبان ماه، با حضور معاون استاندار، مدیر ستاد اقامه نماز و نمایندگان دیگر دستگاه ها به میزبانی امام جمعه پردیسان برگزار شد.

امام جمعه پردیسان در این جلسه با تاکید بر لزوم تشکیل هیات امنا این مساجد از اهالی و سکنه گفت: با عنایت به اینکه این منطقه در حال حاضر خالی از سکنه است شخصیت های حقوقی دستگاه های ذیربط به عنوان هیات امنا شناخته شوند و پس از حضور سکنه اعضا این هیات منصوب و مسئولیت به ایشان انتقال یابد.

ایشان در ادامه با خواستار طراحی تیپ در احداث مساجد پیش بینی شده در این مناطق شد و گفت: با طراحی تیپ واحد در این مساجد، مجوزات لازم به صورت گروهی اخذ شود تا از اتلاف وقت جلو گیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین حامدی پیشبرد روند اداری و اخذ مجوزات لازم را مورد تاکید قرار داد و گفت: مساجد آماده احداث را می بایست به خیرین معرفی کنیم تا خیرین با اقبال مضاعفی در حمایت و احداث این مساجد اقدام کنند.

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم نیز در این جلسه بر لزوم پیش بینی مسجدی جامع تاکید کرد و گفت: پیش بینی مکانی مناسب در مباحث کانون های فرهنگی، بسیج، اماکن تجاری و دیگر مباحث مرتبط از جمله موارد مورد اهمیت در این حوزه است.

ابوالقاسم مقیمی استفاده حداکثری از ظرفیت خیرین را مورد تاکید قرار داد و گفت: با حمایت از خیرین در دیگر حوزه ها می بایست اهتمام خیرین در حوزه را بر انگیزیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه بر استفاده از ظرفیت دستگاه های فرهنگی در این حوزه تاکید کرد و گفت: همه ظرفیت هایی که در مساجد دخیل هستند می بایست در این حوزه ورودی موثر داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه به ظرفیت های دولتی اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت خیرین امری پسندیده است اما این خیرین در اکثر حوزه ها مشغول به حمایت هستند و از این سو نباید از ظرفیت های دولتی غافل شد.

دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان همچنین احداث و تکمیل پنج مسجد در استان را از جمله دستاورد های این مجمع دانست و افزود: در حال حاضر مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) در منطقه هشت پردیسان در دستور کار این مجمع قرار گرفته است که عملیات عمرانی و احداث آن پس از اخذ مجوزات لازم آغاز خواهد شد.

حضور دستگاه ها و نهاد های ذیربط در حوزه مسجد در شورای مسکن استان، تهیه تیپ واحد مساجد از جمله مصوبات جلسه کمیته مساجد سایت ۵۶۰ هکتاری طرح ملی مسکن قم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا