اخباراصفهان

نخستین جشنواره ملی موشن‌گرافیک «طلافنگ» در اصفهان برگزار می شود

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان: یکی از بسترهای موجود فضای مجازی می باشد و فعالیت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، نشست خبری با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز اصفهان و حجت ‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول احمدیان رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان پیرامون نخستین جشنواره ملی موشن گرافیک «طلافنگ»، روز یکشنبه پانزدهم بهمن ماه در سالن جلسات دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت السلام والمسلمین رنجبر بیان داشت: یکی از بسترهای موجود، فضای مجازی می باشد و فعالیت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است لذا تهیه موشن گرافیک یک روش ساده و فراگیر در ترویج امور نماز می باشد.

وی ادامه داد و گفت: تهیه موشن گرافی در قالب امر نماز و در بخش سوم فراخوان جشنواره ملی موشن گرافیک «طلافنگ» با عنوان جایگاه نماز در جامعه اسلامی یکی از اقداماتی است که ستاد اقامه نماز استان اصفهان در جهت ترویج امر نماز انجام داده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اضافه کرد: محتوا پیرامون جایگاه نماز در جامعه اسلامی در ستاد اقامه نماز استان وجود دارد و علاقمندان در این زمینه می توانند به ستاد اقامه نماز استان مراجعه و محتوا را تهیه کنند و نیز برخی محتوا که قابل انتشار است را در سایت می توانند دریافت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین احمدیان اظهار داشت: برای انتقال محتوای خوب و تاثیرگذار نیاز به تلفیق چند عنصر از جمله محتوای خوب، قالب درست هنر، ذوق سلیم، همراه با فناوری روز و کارآمد هست.

وی با بیان اینکه یکی از بسترهای هنری بروز که کارآمد است قالب پویا نمایی‌ها، پویانگاری‌ها و موشن است، ادامه داد: موشن ها مزیتهایی از جمله سهولت توزیع و انتشار، بهره‌گیری از جنبه‌های هنری، متناسب بودن با درک مخاطب و اگر هنرمندان محتوای خوبی را در قالب این روش ارایه کنند اثرگذاری بسیار خوبی را خواهد داشت.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اضافه کرد: «طلافنگ» یک جشنواره و رویداد است که بستری را برای تولیدکنندگان موشن با متولیان فرهنگی است و ۲ مخاطب دارد یکی دستگاه‌های متخصص فرهنگی که نیاز به نوشته‌ها و پویانمایی‌ها دارند مثل ستاد اقامه نماز، جامعه‌ المصطفی العالمیه(ص) و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخش دوم هنرمندان و تولید کنندگان تخصصی این آثار است.

احمدیان با بیان اینکه امسال اولین جشنواره «طلافنگ» برگزار می‌شود و خاطر نشان کرد: این رویداد هر ساله به صورت ملی برگزار می‌شود و دستگاه متولی فرهنگی به عنوان اولین مخاطبان با قراردادن یک جایزه یک بخش ویژه را در رویداد یه خود اختصاص خواهد داد که در جشنواره امسال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، ستاد اقامه نماز استان اصفهان و جامعه المصطفی العالمیه(ص) ما را همراهی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه جشنواره امسال چهار محور فعالیت دارد که هر محور یک حمایت کننده دارد و جایزه آن محور را خودشان تامین می‌کنند، افزود: محور اول آسیب‌های اجتماعی توسط دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، محور دوم قصص قرآنی و آیات تبیین توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، محور سوم اهمیت و اقامه نماز در جامعه اسلامی توسط ستاد اقامه نماز استان اصفهان، محور چهارم سبک زندگی اسلامی ایرانی توسط جامعه المصطفی العالمیه، هدایت و راهبری می‌شود.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اضافه کرد: جوایز هر بخش به ترتیب نفر اول تا سوم ۱۰، هشت و پنج میلیون تومان است و همچنین در بخش فنی به چهار نفر به عنوان بهترین ایده‌پرداز، بهترین گویندگی، بهترین تدوین‌گر و بهترین کارگردان جوایزی اهدا خواهد کرد.

مهلت ارسال آثار از طریق سایت رویداد به نشانی http://m8r.ir/talafang تا ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ است.

لازم به ذکر است در پایان از پوستر رویداد ملی طلافنگ رونمایی شد.

نخستین جشنواره ملی موشن گرافیک «طلافنگ» اصفهان

نخستین جشنواره ملی موشن گرافیک «طلافنگ» اصفهان

نخستین جشنواره ملی موشن گرافیک «طلافنگ» اصفهان

نخستین جشنواره ملی موشن گرافیک «طلافنگ» اصفهان

نخستین جشنواره ملی موشن گرافیک «طلافنگ» اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا