آذربایجان غربیاخبار

طرح ملی درست خوانی نماز؛ تلاشی برای ترویج فرهنگ نماز در مدارس تخت سلیمان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی، در روز شنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه، طرح ملی درست خوانی نماز در شهرستان تخت سلیمان برگزار شد.

این طرح‌توسط حجت الاسلام والمسلمین کوهی، امام جمعه این شهرستان و با هدف ارتقاء دانش و مهارت‌های اقامه نماز در میان دانش‌آموزان و نهادینه‌سازی فرهنگ اقامه نماز به موقع اجرا شد.

در این مراسم، که با حضور پرشور دانش‌آموزان و معلمان در محیطی معنوی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین کوهی به ارائه توصیه‌هایی سازنده و ارزشمند پرداخت.

وی با تأکید بر اهمیت نماز به عنوان ستون دین و رکن اساسی زندگی مسلمانان، دانش‌آموزان را به اقامه نماز در اول وقت در خانه، مدرسه و مسجد محله تشویق کرد.

این تأکید بر لزوم بهره‌گیری از راهنمایی مربیان و والدین برای اشرافیت بر قرائت صحیح اذکار نماز بود، تا دانش‌آموزان با اطمینان و دقت بیشتری به ادای فریضه نماز بپردازند.

همچنین، شرکت مرتب در نماز جماعت و ارتباط با امام جماعت مسجد محله به عنوان یکی از راه‌های تقویت ارتباط با جامعه و تعمیق باورهای دینی مورد توجه قرار گرفت. این ارتباط نه تنها به تقویت حس تعلق دینی کمک می‌کند، بلکه زمینه‌ساز شکل‌گیری شخصیت‌های مسئولیت‌پذیر و متعهد در جامعه می‌شود.

طرح ملی درست خوانی نماز؛ تلاشی برای ترویج فرهنگ نماز در مدارس تخت سلیمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا