اخبارحوزه ریاستمدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

سومین جلسه کمیسیون های تخصصی اجلاس سراسری نماز برگزار شد+ فیلم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، سومین جلسه کمیسیون های تخصصی اجلاس سراسری نماز با حضور حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام محمدیان مشاور برنامه ریزی و نماز نسل نو ستاد اقامه نماز، معاون فرهنگ آموزش و پژوهش و مدیران دفتر مرکزی ستاد اقامه نماز و نمایندگان ۱۳ دستگاه متولی امور نسل نو به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، یکشنبه بیست و هشتم آبان ماه برگزار شد.

سومین جلسه کمیسیون های تخصصی اجلاس سراسری نماز برگزار شد

حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: بحث نماز که ستون دین است نشانه اقامه حکومت اسلامی است.

وی ادامه داد: دو مجموعه ای که مهمترین و جامع ترین کانون جمعیت کشور در آن می باشد را می توان آموزش و پرورش و دانشگاه خواند.

حجت الاسلام رستمی افزود: در یکی نسل آینده ساخته می شود و در یکی دیگر کانون نخبگی، محل تجمع سرامدان علمی یک کشور، محل تربیت کارشناسان، مدیران و اثرگذاران در اداره کشور است. هر دو این ها مجموعه کانونی و اولویت دار مهم جامعه هستند که ضمیمه این دو مجموعه توجه به نماز در آموزش و پرورش و دانشگاه ها می باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها عنوان کرد: در جامعه ای که اقامه نماز به عنوان یک شعار در عالی ترین شکل دیده شود آن جامعه رو به صلاح است.

وی اضافه کرد: پیام هایی که مقام معظم رهبری به اجلاس ها داشتند را می توان یک دایره المعارف خواند و باید نسبت به هر شعار سالانه از دستگاه ها مطالبه گری کرد.

حجت الاسلام رستمی اضافه کرد: کارهایی که نیاز است در سطح جامعه در امر توسعه و ترویج فرهنگ نماز بیشتر به آن توجه شود می توان به وضعیت نمازگذار، کیفیت نمازی که کودکان می خوانند، توجه به ارتقا سطوح نمازگذاری کودکان و …. اشاره کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پایان صحبت های خود گفت: تمام کارهایی که در این حوزه ها انجام می شود با برنامه ریزی، همراهی و هزینه کردن در بحث قرآن، نماز و معنویت سرمایه گذاری است برای کودکان و نسل های آینده که جامعه از آثار حضور برکت نمازگذاران در فضای دانش آموزی و دانشجویی بهره مند خواهند بود.

سومین جلسه کمیسیون های تخصصی اجلاس سراسری نماز برگزار شد

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمدیان مشاور برنامه ریزی و نسل نو ستاد اقامه نماز کشور گفت: برنامه ها و فعالیت هایی که در امر توسعه و ترویج فرهنگ نماز در سطح کشور انجام شده است را یک دسته بندی خوب انجام دهید و ۴ یا ۵ مورد از برنامه های مفیدی که در دستگاه اجرایی اقدام شده را جمع بندی کنید.

وی ادامه داد: دنبال دلیلی باشیم برای بعضی از فعالیت هایی که در طول سال انجام نشده و برای آن راهبرد و روش جدیدی جایگزین کنیم.

مشاور برنامه ریزی و نسل نو ستاد اقامه نماز کشور افزود: به عنوان مثال سازمان تبلیغات اسلامی براساس تفاهم نامه و استعدادهای انسانی آموزش ائمه جماعات مدارس را به عهده بگیرد. آموزش هایی که در مدارس سطح کشور برای دانش آموزان کاربرد داشته باشد.

حجت الاسلام محمدیان اضافه کرد: می توانند در نماز جماعت مدارس پدر و مادر هم شرکت کنند و صداوسیما از این اقامه نمازجماعت ها چهره زیبا تصویرگری کند. و مرتب آن را پخش نماید.

وی گفت: باید برای اجلاس سی ام برنامه ریزی دقیق و پیشنهادات مفیدی داشته باشیم که بعد از اجلاس امیدهای جدیدی برای مردم ایجاد کنیم.

در پایان این نشست هر کدام از نمایندگان به ارائه گزارش از اقدمات صورت گرفته پرداختند و مقرر شد جلسه بعدی کمیسیون به میزبانی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا