اخبارزنجان

زنجان، میزبان سی امین اجلاس سراسری نماز

حجت الاسلام یوسفی: سی امین اجلاس سراسری نماز با عنوان “نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه” در نیمه اول دی ماه امسال به میزبانی استان زنجان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، حجت الاسلام یوسفی مدیر ستاد اقامه نماز استان در خصوص برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز به میزبانی استان زنجان گفت: اجلاس سراسری نماز یکی از مهمترین همایش‌های فرهنگی و مذهبی است که هر ساله در کشور برگزار می‌شود و مقام معظم رهبری در ۲۹ اجلاس گذشته با صدور پیام، نقشه راه و راهبرد ترویج فرهنگ نماز را به نهادها، دستگاه‌ها و اقشار مختلف تبیین فرمودند.

به گفته وی، با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر تقویت نماز نسل نو، امسال هم موضوع اجلاس «نماز نسل نو» با تکیه بر نقش مسجد، مدرسه و دانشگاه است.

حجت الاسلام یوسفی با اشاره به اینکه سی امین اجلاس سراسری نماز دی‌ماه و به میزبانی استان زنجان برگزار می شود، ادامه داد: رئیس ستاد استانی اجلاس بر عهده استاندار بوده و کمیته‌های مختلف از جمله کمیته فرهنگی و فوق برنامه، پشتیبانی و آماده‌سازی فضای اجلاس، علمی، کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی و سایر موارد تشکیل شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان زنجان به برگزاری جلسات هماهنگی این اجلاس با حضور دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: با حضور دستگاه‌های مرتبط با بخش فرهنگ مثل آموزش و پرورش، وزارت علوم، دانشگاه فرهنگیان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، نهادهای فرهنگی و حوزه‌های علمیه راهبردها مورد تبادل نظر قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام یوسفی با اشاره به اینکه برنامه‌های خوبی برای آشنایی نوجوانان و دانش‌آموزان با بحث نماز و احکام و آداب آن انجام شده است، تصریح کرد: به همین منظور برنام «عهدواره به رنگ قنوت» ویژه ۴۰ مدرسه متوسطه اول در قالب اردوی یکروزه برگزار می شود.

وی از اجرای نمایش میدانی«آواز پرجبرئیل» از اوایل دی ماه در محل نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان خبر داد و گفت: این نمایش با موضوع فلسفه و ترویج نماز برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام یوسفی همچنین به برنامه دوره مدیریت مسجد و شیوه های جذب نسل نو به نماز در مساجد در حسینیه اعظم زنجان خبر داد و افزود: این دوره ویژه ائمه جماعات روحانیون طلاب پایه ششم به بالا با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی قرائتی و با هدف مدیریت و توانمندسازی ائمه جماعت مساجد و شیوه ارتباط با نسل نو و جذب جوانان و نوجوانان به نماز در مساجد اجرا می‌شود.

وی از برگزاری نشست های نمازشناسی ویژه دانش آموزان و خانواده ها خبر داد و گفت: با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویژه برنامه های متعددی با رویکرد هنری، آموزشی، تولید محتوا، کتاب صوتی و تولید پادکست با محوریت نماز دردست اقدام است.

یوسفی با اشاره به اینکه مقالات خوبی به کمیته علمی این اجلاس ارسال شده است، گفت: سی امین اجلاس سراسری نماز با عنوان “نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه” نیمه اول دی ماه امسال به میزبانی استان زنجان اجرا خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا