اخبارحوزه ریاستمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسه کمیسیون تخصصی پیگیری دستاوردها و رهیافت های سی امین اجلاس سراسری نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه کمیسیون تخصصی پیگیری دستاوردها و رهیافت های سی امین اجلاس سراسری نماز، با حضور قائم مقام، معاونین، مدیران و مشاورین ستاد اقامه نماز و نمایندگان دستگاه های عضو کمیسیون، در نهمین روز از اسفند ماه، در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، در این جلسه ضمن قدردانی از فعالیتهای انجام شده در برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز، گفت: به دنبال این هستیم که از مجموعه مقالات، سخنرانی ها و پیام مقام معظم رهبری، چه به دست آمده است و بر اساس آن چه فعالیتهایی باید صورت پذیرد.

وی تاکید کرد: اجرای فعالیتهای مرتبط با رهیافت های اجلاس در افق ۲ تا ۵ سال برنامه ریزی شود.

زرهانی با تاکید بر اینکه فعالیتهای دستگاه های زیر مجموعه و تابعه در خصوص اجرای رهیافتهای سی امین اجلاس سراسری نماز بررسی شود، گفت: گزارش نهایی اجرای برنامه ها در حوزه های مختلف ارائه شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز تصریح کرد: یادآوری نقش آفرینی هنرمندان، ناشران و نویسندگان و اهل قلم در ترویج معارف نماز در دستور کار قرار بگیرد.

وی در پایان افزود: موارد ذکر شده در تفاهمنامه به صورت عملیاتی اجرا شو و نظارت صحیح بر آن انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان مشاور ستاد اقامه نماز در امور برنامه ریزی و نماز نسل نو، پیشنهاد داد: دستاوردهای اجلاس، به تفاهمنامه دو سالانه تبدیل و اموری که قابلیت اجرا دارند بررسی شود.

وی افزود: پیشنهاد می شود جهت دستیابی یه دستاوردهای فعالیتهای اجرا شده، تفاهمنامه به صورت دو سالانه انجام شود و برنامه ریزی جهت اجرا برای سایر دستگاه های اجرایی صورت پذیرد.

این جلسه در تداوم سلسله جلسات کمیسیون های تخصصی ملی و استانی اجلاس سراسری نماز که با حضور ۱۴ دستگاه متولی نسل نو پیش از برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز برگزار شده بود با هدف برنامه ریزی و اجرایی نمودن رهیافت های و دستاوردهای اجلاس نماز و برنامه های ترسیم شده بر اساس نظام تحلیل مسائل دستگاههای عضو در بازه کوتاه مدت ۵ ساله به میزبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا