اخبارقممرکز تخصصی نمازمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

مشارکت حوزه های علمیه در برگزاری سی و یکمین اجلاس سراسری نماز

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هم اندیشی مشارکت حوزه های علمیه در برگزاری سی و یکمین اجلاس سراسری نماز، صبح چهارشنبه، نوزدهم مهرماه، با حضور معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور، معاون تبلیغ حوزه های علمیه، مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیر مرکز تخصصی نماز و رئیس اداره فرهنگی ستاد اقامه نماز مرکز، در مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور در قم برگزار شد.

مشارکت حوزه های علمیه در برگزاری سی و یکمین اجلاس سراسری نماز

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز در این جلسه به دیدار آیت الله اعرافی و حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی اشاره و خاطر نشان کرد: یکی از مصوبات این دیدار، همکاری و بهره گیری از ظرفیت های ستاد اقامه نماز و حوزه علمیه در برگزاری سی و یکمین اجلاس سراسری نماز بوده است.
منصور سرگزی در ادامه اجلاس سراسری نماز را بزرگترین رویداد فرهنگی کشور دانست و افزود: یکی از برکات این اجلاس، پیام های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است که منظومه ای درخشان در پیشبرد اهداف و برنامه های ستاد اقامه نماز و تمامی دستگاههای اجرایی است.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک از نمایندگان طرفین گفت: تشکیل مستمر جلسات کارگروه، هم افزایی ظرفیت ها و برنامه ریزی هدفمند برای برگزاری اجلاس سال آینده از ضروریات است .
سرگزی همچنین خواستار حضور طلاب و مدرسین حوزه های علمیه در بخش های محتوایی و علمی بویژه فراخوان اجلاس سال جاری با عنوان نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه ، مسجد و دانشگاه شد.

مشارکت حوزه های علمیه در برگزاری سی و یکمین اجلاس سراسری نماز

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه قم نیز به ارائه گزارشی از اقدامات حوزه های علمیه در حوزه نماز پرداخت و گفت: طرح های هجرت، امین، سنبل از جمله طرح های حوزه علمیه در حوزه نماز است.
حجت الاسلام و المسلمین حسین ملانوری در ادامه به حضور بیست هزار طلبه طرح امین در مدارس اشاره کرد و گفت: نیمی از طلاب طرح امین را بانوان طلبه تشکیل داده اند.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت سی و دو هزار مبلغ در سراسر کشور و پانصد مبلغ در حوزه تولید محتوا خاطر نشان کرد: استفاده از این ظرفیت ها در ترویج فرهنگ نماز در جامعه گامی موثر خواهد بود.
ایشان در حوزه همکاری در برگزاری سی و یکمین اجلاس سراسری نماز نیز ضمن اعلام آمادگی گفت: بر اساس نظر استاد قرائتی و دستور حضرت آیت الله اعرافی ، تمامی ظرفیت های حوزه های علمیه بویژه حوزه تبلیغ و فرهنگی آماده همکاری همه جانبه در برگزاری اجلاسیه سال آینده خواهد بود.

مشارکت حوزه های علمیه در برگزاری سی و یکمین اجلاس سراسری نماز

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه خواستار همکاری حوزه علمیه در حوزه اجرایی این اجلاس شد و گفت: ظرفیت حوزه علمیه در برگزاری همایش ها و اجلاسیه ها قابل تامل است که امیدواریم در این اجلاسیه نیز اهتمام لازم صورت گیرد.

مشارکت حوزه های علمیه در برگزاری سی و یکمین اجلاس سراسری نماز

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل ولی خانی مدیر مرکز تخصصی نماز نیز در این جلسه به جایگاه حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی در بین طلاب اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت و تجربیات ایشان در مجامع طلاب بسیار اثرگذار خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا