اخبارحوزه ریاست

اختتامیه اجلاس سراسری نماز در سپاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، اختتامیه اجلاس سراسری نماز در سپاه صبح امروز دوشنبه سی ام مردادماه، با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی و سردار علی فدوی جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان سپاه در دانشگاه جامع امام حسین(ع)برگزار شد.

در این مراسم ضمن تقدیر از برترین پدیدآورندگان آثار ارسالی به همایش، از تلاش‌های حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» رئیس ستاد اقامه نماز در جهت ترویج اقامه نماز با اهدای لوح و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

رئیس ستاد اقامه نماز در اختتامیه اجلاسیه نماز در سپاه اظهار داشت: برگزاری این مراسم اقدامی ارزشمند است که باید ادامه یابد البته چنین برنامه‌ای می‌بایست سال‌ها قبل برگزار می‌شد،؛ عملکرد تمام هستی با نماز گره خورده است.

حجت‌الاسلام قرائتی ‌افزود: امام حسین (ع) در ظهر عاشورا نماز را به جماعت خواند و در حالی که می توانست نماز را در خمیه‌ها اقامه کند اما آمد و در فضای باز خواند هر چند برای اقامه نماز تعدادی از یارانش بواسطه تیراندازی سپاه عمرسعد به شهادت رسیدند؛ خواندن نماز آن هم در چنین شرایطی حکایت از میزان و اهمیت نماز دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز ادامه داد: گاهی نماز را باید ریا کرد که در این رابطه می توان به خواندن نماز در میان ‌بچه ها اشاره کرد علاوه بر این هر مقدار برای اقامه نماز هزینه شود نیز اشکالی ندارد.

وی تصریح کرد: ۹۰ درصد کسانی که به جبهه رفتند بچه های مسجد بودند و امروز هم چنانچه جنگی روی دهد باز در صف اول اعزام به جبهه بچه های مسجد قرار دارند پس ‌باید به مساجد و نقش تربیتی آن توجه بیشتری صورت گیرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان داشت: کنترل نسل ضد آیات قرآن است البته برخی ها مشکلات اقتصادی را مانعی در فرزند آوری می دانند که در این خصوص می‌توان گفت به جای کاهش تعداد فرزند، هزینه های غیر ضروری و ‌متفرقه را باید کاهش داد.

وی همچنین درباره تقدیر از عامل خلع سلاح تروریست حرم شاهچراغ نیز گفت: تقدیر ها باید تا حدودی متناسب با اقدام تقدیر شونده باشد اینکه سکه و لوح تقدیر بدهیم، در برابر کار شجاعانه این فرد ارزشی ندارد به همین جهت در تماس با استاندار فارس توصیه کردم خانه ای برای این خادم حرم شاهچراغ تهیه کنند.

در ادامه سردار محمدرضا حسنی آهنگر، فرمانده دانشگاه امام حسین (ع)، در اجلاس سراسری نماز در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) اظهار داشت: انقلاب اسلامی تحت رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) با آرمان حاکمیت اسلام بر جهان به پیروزی رسید و نظام اسلامی در ایران بنا نهاده شده و با هدایت های رهبر انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب این حرکت به سمت حرکت نوین اسلامی و فراهم شدن زمینه ظهور حرکت می‌کند.

سردار حسنی آهنگر با اقامه نماز را از جمله برکات نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: با بررسی و تحلیل رهبر انقلاب به اجلاسیه‌های نماز مشخص می‌شود رهبر انقلاب بر پنج مؤلفه تأکید دارند. ابتدا اهمیت نماز در قرآن و روایات که رهبر انقلاب در سخنان خود بارها با آیات مختلف برپایی نماز را نخستین نشانه حکومت صالحان توصیف کردند. چنانکه نماز فریضه‌ای است که به تمام اعمال روح می دهد و اگر با حضور قلب محقق شود، کاملاً مؤثر است.

فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) ادامه داد: مؤلفه دوم در بیانات رهبر انقلاب جایگاه اقامه نماز در انسان‌سازی و زنده کردن خضوع و خشوع است و نقش بسیار مهم در تذهیب نفس ایفا می‌کند. همچنین طبق آیه ۴۵ سوره عنکبوت نماز موجب شکستن تکبر و غرور در انسان و رسیدن فرد به قرب الهی خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف نهایی حکومت تمدن نوین اسلامی برپایی اقامه نماز است، خاطرنشان کرد: اقامه نماز در جامعه موجب ترویج فضایل و اجتناب از رذایل است و طلیعه شکل‌گیری حیات طیبه در جامعه را فراهم می‌کند.

سردار حسنی آهنگر با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اقامه نماز در کاربرد و محتوای جامعه اسلامی، تصریح کرد: رهبر انقلاب اقامه نماز را در تکامل جامعه و ایجاد وضعیت عظیم معنوی برای جامعه معرفی می‌کنند که در مسیر تحقق تمدن نوین بر تمام موانع دشمن در جنگ ترکیبی با محوریت جنگ شناختی غلبه می‌کند تا جامعه دچار عقب‌گرد نشود. در مؤلفه پنجم آنچه سبب جامعه‌سازی و انسان‌سازی می شود، اهتمام به اقامه نماز است.

فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) از برخی کوتاهی‌ها نسبت به برپایی نماز انتقاد کرد و گفت: رهبر انقلاب خطاب به علما، معلمان و تمام آحاد جامعه تأکید مضاعف بر اقامه نماز دارند و آنچه در بخش نماز به جا می‌ماند، ادا کردن حق نماز در جامعه است.

در پایان این همایش نیز فرمانده نیروی دریایی سپاه و جانشین فرمانده نیروی زمینی به همراه تعدادی از فرماندهان سپاه‌های استانی و مسئولان دفاتر نمایندگی‌های، ولی فقیه در سپاه‌های استانی به واسطه تلاش‌های صورت گرفته در جهت تشویق و ترویج اقامه نماز تجلیل شدند.

در حاشیه برگزاری این اجلاس، نمایشگاه تخصصی کتب نمازی توسط موسسه فرهنگی انتشاراتی ستاد اقامه نماز برپا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا