اخبارخراسان رضوی

جلسه امضا تفاهم نامه بومی سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه امضا تفاهم نامه بومی سازمان تبلیغات اسلامی استان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، مدیرکل و دبیراقامه نماز سازمان دوشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه برگزار شد.

در ابتدا دبیر اقامه نماز سازمان گزارشی از فعالیت های مستقیم و غیرمستقیم در حوزه مباحث دینی، قرآنی و نماز را بیان کرد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین صاحبقرانی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: با همه مشکلات سال گذشته اعزام روحانیون برای اقامه نماز جماعت در مدارس افزایش داشته است و نسبت به هیئت های مذهبی مبنی بر اقامه نماز نه فقط در ایام خاص بلکه در همه مراسم ها توجه جدی می شود.

وی ادامه داد: نسبت به همکاری با ستاد اقامه نماز و اجرای بندهای تفاهم نامه اعم از آموزشی و فرهنگی تاکید و به مدیران شهرستانی ابلاغ شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی از همکاری سازمان و مسئولین شهرستان که با ستاد اقامه نماز همکاری دارند تشکر کرد گفت: نیاز است از عملکردهای حوزه نماز به موقع و جامع در سامانه سجاده منعکس شود.

وی ادامه داد: اگر مقدور باشد در سال جاری فعالیت مشخصی برای تکالیف واجب دینی با استفاده از ظرفیت روحانیون مستقر و اعزامی در ایام خاص به خصوص در مناطق روستایی برنامه ریزی و به این امر به صورت جدی توجه شود.

سبحانی نیا افزود: از میان طلاب فعال در برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی تعدادی واجب شرایطی را انتخاب و دوره معراج را برای آنها با همکاری ستاد اقامه نماز اجرا کنید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان کرد: به صورت مشترک در اعزام اساتید چه از سوی ستاد اقامه نماز یا سازمان تبلیغات مباحث مهم نماز و مورد نظر سازمان از سوی مبلغین و مدرسین بازگو و این امر با تاکید و نظارت فرهنگ سازی خواهد شد.

در پایان این جلسه تفاهم نامه بومی به امضا مدیران رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا