آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز سازمان منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز سازمان منابع طبیعی استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام نجفی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی و سایر اعضای شورا، روز شنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن قدردانی از میزبانی و همکاری سازمان کل منابع طبیعی و تبریک دهه کرامت و قرار گرفتن در آستانه ولادت امام رضا علیه السلام با اشاره به مناظره حضرت با عمران صابی، گفت: امام رضا علیه السلام با عمران صابی مناظره می کردند وقت اذان شد حضرت بلند شدند تا آماده نماز شوند، عمران صابی گفت: آقای من گفتگو و پاسخ به پرسش من را قطع نکن! دل من آماده پذیرش حق شده است، حضرت فرمود: نمازمان را می خوانیم، دوباره برای مناظره برمی گردیم.

وی ادامه داد: اقامه نماز مقدمه ای است برای رسیدن به یاد خدا و دوری از غفلت و یاد خدا نیز مقدمه ای است برای آرامش “أَلَا بِذِکْرِ ٱللَّهِ تَطْمَئِنُّ ٱلْقُلُوبُ” و این آرامش هم مقدمه ای است برای “یَا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّهُ،ارْجِعِی إِلَیٰ رَبِّکِ رَاضِیَهً مَرْضِیَّهً”.

وی تصریح کرد: فضا سازی و انتخاب مکان مناسب برای نمازخانه و عدم برگزاری جلسات در وقت نماز از قوانین ادارات در امر نماز است.

حجت الاسلام نجفی در روش مطالعه و تحقیق یکی از اصول ها سوال و جواب است، متاسفانه ما در پاسخ به سوال نماز باشکوه در ادارات سعی در حل کردن هستیم و پاسخ نقضی نداریم، متاسفانه به کم رنگی نماز در حل یک سوال چالشی وارد نمی شویم و یک نوع ترس هم در این سوال داریم

وی ادامه داد: در چالش نماز باید به سه مورد توجه کنیم، اولا خواستگاه نماز در ادارات چیست؟ نباید ما نماز اداره را با نماز مساجد مقایسه کنیم و باید از ابزارهای اداری برای ترویج فرهنگ نماز استفاده شود.

در مرحله بعد ساز و کار خواستگاه را باید بشناسیم که در اول باید این خواستگاه با بازنگری نوع نگرش مخاطب همراه باشد. یک دستور ویژه ای از طرف استاندار هم صادر شود که ادارات فقط به رفع تکلیف اکتفا نکنند بلکه بهسازی خوب انجام دهند.

در پایان پیامدهای مثبت و منفی دستگاه با آسیب شناسی با روش پرسش نامه ای از تمامی همه همکاران در دستگاه انجام شد.

شورای اقامه نماز منابع طبیعی تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا