اخبارایلام

برگزاری جلسه شورای اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه شورای اقامه نماز منابع طبیعی استان ایلام روز یکشنبه ۲ بهمن ماه با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمد هواسی مسئول دفتر نهاد رهبری در منابع طبیعی استان ضمن عرض خوش آمد گویی خدمت حضار و تشکر بابت حضور در جلسه شورای اقامه نماز منابع طبیعی، گزارشی از عملکرد و برنامه‌های پیشرو منابع طبیعی ارائه کرد و گفت: نماز جماعت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری بصورت منظم و با حضور مدیران و کارکنان اقامه می‌شود. نمازخانه‌های ما در سطح اداره کل و شهرستان‌ها مورد بازدید قرار گرفته اند. طبق این گزارش در اکثر شهرستان‌ها نمازخانه‌ها تکمیل هستند اما در دو شهرستان مشکل وجود دارد که بزودی برطرف خواهد شد.

وی افزود: در دهه فجر انقلاب اسلامی مراسم جشن تکلیف فرزندان نومکلف کارکنان برگزار خواهد شد و همچنین از افراد برتر شرکت کننده در مسابقه خاطره نویسی نماز نیز تجلیل می‌شود.

ابراهیم پیرزادیان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: چیزی که ما بعنوان یک مومن در دستور کار قرار می‌دهیم این است که به کار می‌گوییم نماز داریم نه این که به نماز بگوییم من کار دارم. ما همگی خادم نماز هستیم و در راستای توسعه و ترویج این فرهنگ انسان ساز تمامی تلاش خود را خواهیم کرد و برگزاری جلسه شورای اقامه نماز منابع طبیعی و آبخیزداری نیز قدمی در همین راستا می‌باشد.

رضایتی مدیرستاد اقامه نماز استان ایلام  با بیان اینکه در شرایط اجتماعی موجود ، نماز می‌تواند عامل بازدارنده و تاثیرگذار در  عملکرد و رفتار در جامعه باشد گفت: تاثیر نماز باید در رفتار نمازگزار مشخص باشد. اگر در خانواده‌ای افراد خانواده پشت سر پدر نماز بخوانند نشان دهنده تاثیر مثبت نماز در رفتار این پدر است. این نشان می‌دهد که نماز باعث شده که این فرد جوری رفتار کند که بعنوان یک الگو در خانواده مورد پذیرش قرار گیرد.

وی افزود: نمازی خوب است که تنهی عن الفحشاء و المنکر باشد و مومن را از بدی‌ها و سیاهی‌ها دور کند. انسان را از بند گناهان رها کند. این‌ها ویژگی نماز مومنان است و اگر چیزی غیر از این باشد فقط رفع تکلیف و به روایاتی نماز منافقین است.

در پایان جلسه شورای اقامه نماز منابع طبیعی و آبخیزداری، رضایتی در راستای قرار گرفتن اداره کل منابع طبیعی استان در بین دستگاه‌های برتر نمازی در ارزیابی عملکرد ستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان، از مدیر کل، مسئول دفتر نهاد رهبری در منابع طبیعی و دبیر ستاد اقامه نماز این دستگاه با اهداء لوحی تقدیر کرد.

برگزاری جلسه شورای اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلامبرگزاری جلسه شورای اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلامبرگزاری جلسه شورای اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام برگزاری جلسه شورای اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا