اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نایین برگزار شد

امام جمعه شهرستان نایین: ایجاد فرهنگ معنوی با محور نماز بهترین راه مبارزه با فساد در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نایین با حضور حجت الاسلام والمسلمین مطهرخو امام جمعه شهرستان نایین، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، کریمی فرماندار نایین، خانم آزاد نماینده مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان نایین در بیست و ششمین روز از دی ماه و در سالن جلسات فرمانداری شهرستان نایین برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رنجبر بیان کرد: اهمیت نماز در ادارات باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد لذا در وقت نماز هیچ برنامه و جلسه ای در اداره وجود نداشته باشد نه از جانب مدیر اداره و نه از جانب معاونین که در صورت مشاهده این امر برخورد لازم با مدیر اداره انجام می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در خصوص باز شدن سامانه سجاده صحبت نمود و افزود: سامانه سجاده هر سال به جهت ارزیابی دستگاه ها فعال می شود و اکنون نیز باتوجه به اتمام سال این سامانه فعال است و هر دستگاهی تا پایان سال مهلت دارد تا فعالیت های صورت گرفته در اداره را بارگزاری کند و در ارزیابی پایان سال مورد بررسی قرار گیرد.

وی در شورای اقامه نماز شهرستان نایین بیان کرد: بررسی نماز خانه های بین راهی و توجه به نماز مدارس از نکاتی است که در این ایام باید مورد بررسی و توجه خاص قرارگیرد و با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و شروع مسافرت های نوروزی بررسی وضعیت نماز خانه های بین راهی از اولویات است.

امام جمعه شهرستان در زمینه ایجاد فرهنگ معنوی صحبت نمود و گفت: ایجاد فرهنگ معنوی با محور نماز بهترین راه مبارزه با فساد در جامعه است لذا این امر را نیز در دستور کار ادارات به خصوص در آموزش و پرورش قرار دهید.

حجت الاسلام والمسلمین مطهرخو به اجلاس شهرستانی نماز و جشن تکلیف دانش آموزان اشاره داشت و گفت: اجلاس نماز را در شهرستان برنامه ریزی کنید و هم زمان با آن جشن تکلیف دانش آموزان دختر و پسر را برگزار کنید چرا که توأم شدن این دو امر باهم موجب ترویج و تشویق دانش آموزان به امر نماز می شود.

قابل ذکر است در این جلسه دبیر ستاد اقامه نماز نایین گزارشی از عملکرد ستاد اقامه نماز شهرستان و وضعیت برگزاری نماز جماعت در ادارات، مدارس و… بیان نمود و در پایان فرماندار شهرستان مواردی را به عنوان مصوبات جلسه ابلاغ کرد.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نایین

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نایین

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا