اخبارمرکزی

مهمترین دلیل غفلت از نماز، عدم شناخت از فلسفه نماز است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای فرهنگی و نماز، صنعت آب و برق استان روز چهارشنبه بیست و نهم آذر ماه با حضور حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر، احمد اناری کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان و دبیران و رابطین ستاد اقامه نماز صنعت آب و برق استان و شهرستان ها، با هدف تشریح نحوه بارگذاری مستندات در سامانه سجاده در محل سالن جلسات شرکت آب و فاضلات روستایی برگزار شد.

در این جلسه ابتدا حجت الاسلام رودبارانی ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این جلسه، گفت: ما به عنوان خادمان و رابطین نماز اگر بخواهیم بی نمازها، نمازخوان شوند، راهش این است که در ابتدای راه به نماز خواندن خودمان اهمیت بیشتری نشان دهیم، چرا که اگر ما نمازمان را در اول وقت و با شوق بخوانیم و از آن لذت و بهره کافی ببریم، مسلماً اکثر کسانی که نماز نمی خوانند، ما را در این حال و هوا مشاهده کنند، قطعاً به سوی نماز گرایش پیدا می کنند.

وی در ادامه گفت: برای آگاه کردن دیگران به احکام دین و نماز باید تلاش کنیم آنها را با خداوند و عبادت او آشنا کنیم که این از برترین و برجسته ترین امور در زندگی ما است.

رودبارانی افزود: برای تشویق به نماز، در ابتدا باید زیر بناهای فکری دیگران را مورد بررسی قرار داده و آنها را اصلاح کنیم، اصلاح دیدگاه فرد در مورد خداوند و احکام دینی از مهمترین اموری است که دارای نتیجه مستقیم بر رفتار فرد است، پس باید برای تقویت و اصلاح این مبانی تلاش خود را افزایش دهیم.

وی بیان کرد: انسان طبق فطرتش همواره به چیزی گرایش پیدا می کند که برایش اهمیت داشته باشد و یکی از دلائل مهم دوری و غفلت از نماز، عدم شناخت از فلسفه نماز است و این وظیفه ما خادمان نماز است که دیگران را با فلسفه نماز آشنا کنیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام اناری با توجه به مضمون آیه ۳۰ سوره فصلت به ویژگی های انسان های مؤمن اشاره و بیان کرد: خداوند در این آیه می فرماید انسان های مؤمن می گویند پروردگار ما خداست و در این مسیر که راه اطاعت خداوند است، استقامت می ورزند و خداوند نیز بشارت هایی را به آنها داده که از آنان پشتیبانی نموده و خوف و ترس را در زندگی دنیا و آخرت از آنها دور می کند و در نهایت آنها را بشارت داده به بهشتی که در آیات قرآن وعده داده است و اظهار امیدواری کرد که با عمل به این آیه انشاء الله خداوند ما را مشمول بشارت های آن قرار دهد.

وی در ادامه به آموزش سامانه سجاده و نحوه بارگذاری مستندات پرداخت و همچنین انتظارات ستاد از دستگاه های اجرایی در ارائه مستندات را، توجه به شاخص های ارزیابی فعالیت ها و توجه دبیران شورای اقامه نماز دستگاه های اجرایی بر شمرد.

مهمترین دلیل غفلت از نماز، عدم شناخت از فلسفه نماز است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا