اخبارکهگیلویه و بویراحمد

نشست هم اندیشی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی استان کهگیلویه و بویر احمد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد به نقل از خبرگزاری شبستان، آیت الله سید نصیر حسینی ظهر روز ۳دی ماه در نشست هم اندیشی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی پیرامون فعالیت های نماز در این دستگاه ها، اظهار کرد: اقامه نماز رسالت بزرگی بوده که ائمه جماعت بر عهده دارند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه نماز پایه اسلام و یکی از پایه هایی است که باعث اصلاح جامعه می شود، گفت: اقامه نماز باعث نزول برکات الهی در جامعه اسلامی بوده و همه این تجهیزات، فعالیت ها، رسالت انبیا و جهاد همه در راستای اقامه نماز صورت گرفت.

وی همه تلاش ها را برای اقامه نماز در جامعه بشری دانست و ادامه داد: فلسفه جهان نیز برای اقامه نماز و حرکت انسان ها به سوی معرفت الهی است.

آیت الله حسینی با بیان اینکه مسئله نماز مهم بوده و این موضوع روزانه برای همه بندگان واجب شده، افزود: امروز در حکومت اسلامی وظیفه حاکمیت این است که در زمینه اقامه نماز هزینه کرده و سازماندهی و برنامه ریزی شده فعالیت داشته باشد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: به برکت نظام جمهوری اسلامی حرکت های معنوی در سراسر دنیا انجام می شود و این اقدام ها، ارزشمند و تحسین برانگیز است.

وی با اشاره به اینکه اگر حکومت طاغوت تا امروز ادامه پیدا می کرد هیچ اثری از ارزش های الهی در جامعه وجود نداشت، تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی وظیفه دارد نسبت به اقامه نماز در همه نقاط کشور، در خانواده‌ها و همچنین بین افراد احساس مسئولیت داشته باشد.

آیت الله حسینی خاطرنشان کرد: نه‌تنها در ادارات، بلکه باید در روستاها و بخش ها اقامه نماز در دستور کار قرار گرفته و برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن اشاره به اینکه وقتی نماز به جماعت برگزار شود آثار و برکات فراوانی را خواهد داشت، اظهار کرد: کارمند و کارگزار نظام نسبت به این امر الهی وظیفه دارد و ادارات باید شاخص های فرهنگی را برجسته و آئین های مذهبی را برگزار کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه نماز جماعت در اداره باید به درستی برگزار شود، افزود: مسئول یا مدیرکل در جامعه اسلامی نباید نسبت به قوانین شرعی و نماز بی توجه باشد.

آیت الله حسینی بر پیگیری و تهیه گزارش مستند از اقامه نماز در ادارات تاکید کرد و ادامه داد: اگر مسئولان ادارات کوتاهی کنند، باید گزارش کتبی به آنها داده شود.

امام جمعه یاسوج تشکیل نشست ائمه جماعات دستگاه های اجرایی و مدیران با استاندار را یادآور شد و گفت: باید ضمن برگزاری مناسبت ها در ادارات، تنوع در برنامه ها وجود داشته باشد تا باعث جذب افراد و کارمندان شود.

وی در پاسخ به سوالی در زمینه اختصاص بودجه به فعالیت‌های فرهنگی در دستگاه های اجرایی، گفت: ۱۲ درصد بودجه استان مربوط به بحث فرهنگی بوده که ۱۰ درصد آن در زمینه ساخت و سازها و دو درصد اعتبارات ادارات نیز به حوزه فعالیت های فرهنگی اختصاص دارد که باید برای این فعالیت ها هزینه شود.

آیت الله حسینی ضمن تاکید بر اینکه مسئولان اهمیت مسئله نماز در ادارات و دستگاه ها را باید درک کنند، بر زیباسازی و مفروش کردن نمازخانه ها و همچنین نظم در این مکان ها تاکید کرد.

حجت الاسلام قاسمی ضمن تأکید بر اینکه اقامه نماز صرفاً برپایی نماز جماعت نیست، گفت: هر دستگاه وظیفه دارد به تناسب فعالیتی که انجام می دهد برای اقامه نماز و ترویج آن بین ارباب رجوع، خانواده، همکاران و فرزندان آنها برنامه داشته باشد.

وی ظهار کرد: دستورالعمل های اجرایی دستگاه ها در زمینه نماز در سطح کشور و استان ها به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده که یکی از این موارد توجه به بحث ترویج و توسعه فرهنگ نماز در دستگاه‌های مختلف است.

وی خاطرنشان کرد: توجه به نماز علاوه بر این که یک تکلیف دینی بوده، یک وظیفه حاکمیتی نیز محسوب می‌شود و ضرورت دارد که برنامه های لازم در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ نماز در نهادها و دستگاه های مختلف اجرایی به بهترین نحو مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام قاسمی ضمن تأکید بر اینکه اقامه نماز صرفاً برپایی نماز جماعت نیست، افزود: هر دستگاه وظیفه دارد در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز به تناسب فعالیتی که انجام می دهد برای اقامه نماز و ترویج آن بین ارباب رجوع، خانواده، همکاران و فرزندان آنها برنامه داشته باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: مقام معظم رهبری این جمله را در راس برنامه ها دیده و فرموده اند «مسئولان مومن در نظام اسلامی باید امکانات گسترده خود را در خدمت و دعوت به نماز به کار گیرند» که این بالاترین سند بالادستی برای اقامه فریضه نماز است.

وی از دستگاه ها خواست پیشنهادها و برنامه های ابتکاری خود را برای هر چه بهتر توسعه و ترویج فرهنگ نماز ارائه دهند.

گفتنی است، ائمه جماعت دستگاه های اجرایی شرکت کننده در این نشست به ارائه راهکار ها و پیشنهادهای خود در زمینه هرچه بهتر اقامه نماز در دستگاه ها پرداختند.

نشست هم اندیشی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی استان کهگیلویه و بویر احمد نشست هم اندیشی ائمه جماعات دستگاه های اجرایی استان کهگیلویه و بویر احمد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا