آذربایجان غربی

نشست مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی با اصحاب رسانه به مناسبت دهه نماز

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، نشست حجت الاسلام و المسلمین پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، به مناسبت دهه ترویج معارف نماز با اصحاب رسانه و به منظور آشنایی با ستاد اقامه نماز و عملکرد آن و همچنین تببین دهه ترویج نماز، دوشنبه، سی ام مرداد ماه و در محل ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین پناهی ضمن عرض خوش آمد گویی و تقدیر بابت حضور اصحاب رسانه استان به شرح فعالیت ها و حوزه عملکردی ستاد اقامه نماز پرداخت و گفت: ستاد اقامه نماز از سال ۱۳۶۹ و با نامه حجت الاسلام و المسلمین قرائتی به مقام معظم رهبری که به عنوان دردنامه ای از شرح حال نماز و معنویت جامعه بود و با دستور مقام معظم رهبری تاسیس شد. ستاد اقامه نماز استان عهده دار تعمیق و ترویج امر نماز در دستگاه های اجرایی و ادارات است. و وظیفه شناسایی، فعالسازی و بهره گیری از ظرفیت های موجود و ممکن برای احیا و ترویج اقامه نماز در حیطه استان را بر عهده دارد.

وی افزود: از بیست و هشتم فروردین ماه سال جاری که بنده توفیق پذیرش مسئولیت مدیریت ستاد اقامه نماز  را به عهده داشتم فعالیت های متنوعی در امور مختلف نمازی انجام شد. از جمله این فعالیت ها میتوان به آسیب شناسی نمازی در ادارات و دستگاه های اجرایی استان، بازدید و پیگیری مشکلات نمازخانه های ادارات، شناسایی و پیگیری مشکلات نمازخانه های بین راهی، برگزاری مسابقه سراسری لنز نماز جهت تکمیل آرشیو عکس های نمازی، حل مشکلات ساختمان ستاد اقامه نماز، حضور فعال و بازدید های مستمر از مسیر زوار اربعین و پیگیری مشکلات مربوط به خدمات رسانی، رفاه و اقامه نماز زوار اربعین حسینی از پایانه مرزی تمرچین و … اشاره کرد.

مدیر ستاد گفت: این نشست به منظور افزایش تعامل و همکاری ستاد با خبرگزاری های استان و اصحاب رسانه برگزار شده. افزایش آشنایی آحاد مختلف مردم استان با نماز و ستاد اقامه نماز، انتقال  مشکلات و معضلات نمازی، دریافت ایده ها و نظرات نمازی از شما اصحاب رسانه است.

وی افزود: امروز رسانه حرف اول حرکت فکری و فرهنگی یک جامعه را میزند و خالی کردن این عرصه از خدا، نماز و معنویت یعنی تقدیم آن به دشمن جهت مدیریت افکار و به انحطاط کشاندن یک جامعه! پر کردن فضای رسانه از معنویات و برنامه های متناسب فرهنگی میتواند ما را در احیا و ترویج اقامه نماز یاری دهد. یکی از این برنامه های فرهنگی که اکنون در حال اجرا میباشد، مسابقه سراسری کتابخوانی نماز با عنوان نماز در سیره و سخن امام رضا(ع) است که به صورت سراسری و توسط ستاد اقامه نماز در حال اجراست و امیدواریم با کمک اصحاب رسانه استان و یاری کردن ستاد استان در این مسابقه و انعکاس گسترده آن بتوانیم گامی درخشان در این زمینه برداریم.

در پایان این نشست نیز اصحاب رسانه به بیان انتقادات و سوالات خود در مورد نماز و مشکلات نماز در سطح ادارات و جامعه پرداختند و مدیر ستاد اقامه نماز به سوالات و ابهامات حاضرین جلسه پاسخ داد.

نشست مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی با اصحاب رسانه به مناسبت دهه نماز نشست مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی با اصحاب رسانه به مناسبت دهه نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا