چهارمحال و بختیاری

دومین نشست مشترک شورای اقامه نماز و زکات استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری به نقل از ایسنا مدیر ستاد اقامه نماز در جلسه شورای اقامه نماز و زکات استان که در روز چهارشنبه ۲۳ آذر برگزار شد، با اشاره به اینکه با همکاری خیرین مسجدساز استان و کشور ۳۲ مسجد با کمک مالی این خیرین در استان احداث و بازسازی شده است، اظهار کرد: همچنین یک مسجد در شهرستان خانمیزا با کمک مالی خیرین به‌طور کامل در حال ساخت است.

وی افزود: طرح نماز کلید بهشت با همکاری معاونت نهضت سوادآموزی برنامه‌ریزی شد و در حال اجرا است، ۸۵۰ نشست تخصصی نماز نیز در چهارمحال و بختیاری برگزار شد و همچنان ادامه دارد.

کریمی گفت: طبق نامه ارسال شده از سوی وزارت راه و شهرسازی به استان‌ها مقرر شد اگر محوری در ۵۰ کیلومتری شهرها وجود دارد که فاقد نمازخانه بین‌راهی و مسجد است، این نقاط شناسایی و برای احداث نمازخانه و یا مسجد به وزارت راه و شهرسازی اعلام شود، تاکنون ۱۵ نقطه در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است.

برگزاری جشنواره ملی نماز با عنوان “فجر تا فجر” در استان

دبیر شورای اقامه نماز و مهدویت چهارمحال و بختیاری در پایان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی نماز با عنوان “فجر تا فجر”، گفت: تاکنون ۳۹۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، این جشنواره تا پایان دی‌ماه ادامه دارد.

وی بیان کرد: در سال‌جاری اجلاس نماز با شعار ” نماز، خانواده و معلمان” به میزبانی دانشگاه فرهنگیان در چهارمحال و بختیاری برگزار خواهد شد.

ساماندهی نمازخانه‌های بین‌راهی در دستور کار قرار بگیرد

در ادامه غلامعلی حیدری- استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه ساماندهی نمازخانه‌های بین‌راهی در دستور کار قرار بگیرد، اظهار کرد: وضعیت این نمازخانه‌ها مطلوب نیست و باید از نظر تجهیز و ساماندهی مورد بررسی قرار بگیرند.

وی افزود: تکمیل و تجهیز نمازخانه‌های مجتمع‌های بین راهی  در چهارمحال و بختیاری سرعت داده شود و همچنین پس از بهره‌برداری از نظر نظافت مورد نظارت قرار بگیرد.

۱۲ مجتمع بین راهی در استان در حال بهره‌برداری است

در ادامه روح‌الله غلامی با اشاره به اینکه چند نمازخانه بین‌راهی توسط اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در استان در حال احداث است، اظهار کرد: نمازخانه گردنه گوشنگلی ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، همچنین در حال اخذ مجوزات برای احداث نمازخانه در پلیس‌راه شهرکرد و راهداری بخش‌آباد هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۴۰ مجتمع بین‌راهی در استان وجود دارد، گفت: ۱۲ مجتمع بین راهی در استان در حال بهره‌برداری و ۱۲ مورد در حال ساخت است، همچنین ۱۶ مجتمع بین راهی در حال استعلام بوده و در سال‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد که این مجتمع‌ها دارای نمازخانه هستند.

وی با بیان اینکه برای برپایی نماز جماعت در ترمینال‌های مسافربری در چهارمحال و بختیاری آمادگی همکاری با شهرداری‌ها داریم، عنوان کرد: توقف سرویس ناوگان حمل و نقل مسافری در زمان نماز اول وقت در مکان مناسب ابلاغ شده و رانندگان موظف به اجرا هستند، با افراد خاطی برخورد می‌کنیم.

در ۵۰ جایگاه سوخت در استان نمازخانه وجود دارد

در ادامه ساسان تیموری- سرپرست شرکت نفت و پخش فرآورده‌های چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۵۵ باب جایگاه عرضه سوخت مایع در این استان وجود دارد، گفت: در ۵۰ جایگاه سوخت در استان نمازخانه وجود دارد.

وی افزود: دو مسجد توسط وزارت نفت در چهارمحال و بختیاری احداث شده است، مسجدی که در ورودی شهرکرد واقع شده به‌صورت کامل بازسازی شد، مسجد واقع در گل‌شور فاقد آب شرب است و اکنون با تانکر آبرسانی می‌شود، این مسئله مشکلاتی را ایجاد کرده است.

جمع‌آوری ۱۸ میلیارد تومان زکات در ۸ ماهه‌ ابتدایی امسال در چهارمحال و بختیاری

در پایان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در هشت ماهه ابتدایی سال‌جاری ۱۸ میلیارد تومان زکات در استان جمع‌آوری شده است، گفت: این زکات شامل فطریه عام، فطریه سادات، کفاره، زکات واجب و مستحبی است.

جاسم محمدی ۲۳ آذرماه در شورای اقامه نماز و زکات چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه تلاش شد تا نگرانی‌ها و دغدغه‌های حوزه زکات در این استان مرتفع شود، اظهار کرد: شفاف‌سازی امر زکات یکی از موضوعاتی بود که مورد توجه قرار گرفت، همچنین ترویج فرهنگ زکات با تولیدات فاخر رسانه‌ای در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی چهارمحال و بختیاری افزود: زکات جمع‌آوری شده در روستاها می‌تواند صرف امور عام‌المنفعه از جمله اجرای پروژه‌های عمرانی مانند آسفالت معابر، احداث غسال‌خانه و … در همان روستا شود.

وی با بیان اینکه در هشت ماهه ابتدایی سال‌جاری ۱۸ میلیارد تومان زکات در چهارمحال و بختیاری جمع‌آوری شده است، گفت: این زکات شامل فطریه عام، فطریه سادات، کفاره، زکات واجب و مستحبی است.

محمدی از برگزاری جشنواره کشوری زکات در چهارمحال و بختیاری خبر داد و یادآور شد: این جشنواره با هدف جریان‌سازی فرهنگ احسان، آگاه‌سازی، اقناع افکار عمومی برای پرداخت زکات، شناخت تاثیر زکات در محرومیت‌زدایی و تکریم فعالان زکات در ۲۸ دی‌ماه سال‌جاری در شهرکرد برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا