اخبارلرستان

نشست تخصصی ائمه جماعات دانشگاه استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، نشست تخصصی ائمه جماعات دانشگاه استان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان و همچنین با شرکت بیش از هشتاد نفر از ائمه جماعات با هدف برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی و حضور در مدارس و دانشگاه ها در تاریخ بیست و نهم آذر ماه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین چراغی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ضمن ضرورت توجه به گسترش فرهنگ نماز در بین جامعه ،دانشگاه و مدارس اظهار داشت: آموزش مستمر فرهنگ سازی نماز به دانشجویان ، دانش آموزان و والدین آنان که تاثیرگذاری فراوانی را در افزایش معنویت و کاهش بزهکاری ها در جامعه خواهد داشت، باید در اولویت برنامه ریزی های تعلیم و ترببت باشد.

وی گفت: مهمترین راه رسیدن به یک جامعه اسلامی مطلوب گسترش فرهنگ نماز در میان افراد آن جامعه است که همگان باید در این زمینه تلاش کنند. وی تصریح کرد: دوران کودکی و نوجوانی از جمله دوران مهم و تاثیر گذار در ترویج نماز خواندن و بیان آثار آن است و اهتمام به نماز اول وقت و جماعت علاوه بر اینکه بهترین نوع اقامه است نقش مهمی در گسترش فرهنگ نماز خواندن دارد چرا که افراد با الگو پذیری از رفتار ما جذب نماز خواهند شد.

چراغی عنوان کرد: نقش تربیتی فرزندان و افراد جامعه قطعا حول محور نماز خواندن می گذرد و تمام مشکلاتی که امروزه برخی خانواده ها با آن گریبان گیر شده اند در عدم توجه به امر نماز خواندن است.

نشست تخصصی ائمه جماعات دانشگاه استان لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا