اخبارهرمزگان

نشست دانش آموزی با محوریت نماز در مدرسه دخترانه شاهد بندرعباس

مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان: در جامعه ای که فرهنگ نماز حاکم باشد به حقوق انسان ها احترام گذاشته می‌شود و پاکدامنی ارزش می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، نشست دانش آموزی ویژه دانش آموزان دوره متوسطه دوم با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان صبح سه شنبه ۲۹ آذرماه در مدرسه دخترانه شاهد بندرعباس برگزار گردید.

محمد اعتمادی بیان داشت: در نماز می توان به ویژگی های از جمله حضور قلب، حضور در صحنه، یاد معاد و … اشاره کرد.

وی اظهار کرد: اسلام دین بسیار بزرگی است که در آیات و سوره های قرآن بهنکته های بسیار مهم و عمیقی اشاره شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان خاطرنشان کرد: هیچ موضوعی مهم تر از اقامه نماز در جامعه وجود ندارد وی یادآور شد، نماز یکی از راهکارهای حصول آرامش، اطمینان و ارتباط بنده با خداست، نماز ستون دین و اولین عملی است که در قیامت مورد حساب و کتاب قرار می گیرد و اولین چیزی است که بعد از معرفت الهی پرسیده می شود اگر نماز قبول شود سایر اعمال و عبادات نیز پذیرفته می شود.

حجت الاسلام اعتمادی، نماز را یکی از مصادیق مهم معروفات در جامعه ذکر کرد و بیان داشت گسترش نماز امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه نهادینه می سازد.

وی ادامه داد: نماز بهترین روش و عمل برای اظهار بندگی در مقابل پروردگار است وی تصریح کرد بی شک یکی از بارزترین نشانه های تقوا و پرهیزگاری برپا داشتن نماز است.

محمد اعتمادی نظم بخشیدن به امور زندگی را از مهمترین برکات نماز یاد کرد و یادآور شد: همه باید زمینه گرایش هرچه بیشتر به نماز را فراهم کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اگر فرهنگ نماز در جامعه نهادینه شود ارزش های انسانی و معنوی در آن جایگاهی رفیع دارند، در جامعه ای که فرهنگ نماز حاکم باشد به حقوق انسان ها احترام گذاشته می‌شود و پاکدامنی ارزش می شود احساس مسئولیت، امانت داری و وفای به عهد در زندگی روزمره مردم فراوان می شود.

محمد اعتمادی اظهار کرد: اگر فرهنگ نماز در جامعه نهادینه شود فحشا، منکر و انحرافات از جامعه رخت خواهد بست و آسیب های اجتماعی، سرقت، انحرافات جنسی ، اخلاقی، دروغ، تهمت، غیبت، کم فروشی، کم کاری، رشوه و سلب امنیت نیز جایگاه خود را به آسایش، رعایت حقوق دیگران، ایثار، تعاون، تحمل سختی ها و در نهایت امنیت در جامعه فراهم خواهد شد.

در پایان این نشست به پرسش های دانش آموزان پاسخ های لازم ارائه گردید.

نشست دانش آموزی با محوریت نماز در مدرسه دخترانه شاهد بندرعباس نشست دانش آموزی با محوریت نماز در مدرسه دخترانه شاهد بندرعباس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا