خراسان شمالی

کارگاه آموزشی “نیک” ویژه مدیران و مربیان مهدهای کودک خراسان شمالی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، صبح امروز سی ام مردادماه همزمان با دهه فرهنگی ترویج معارف نماز و مسجد کارگاه آموزشی “نیک” ویژه مربیان و مدیران مهدهای کودک استان به صورت حضوری در مرکز استان و ویدئو کنفرانسی جهت شهرستان ها با حضور حجت الاسلام و المسلمین دوستی از اساتید مرکز تخصصی نماز مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دوستی در این کارگاه با اشاره به نقش اساسی مربیان مهد های کودک در تربیت دینی کودکان اظهار داشت: شما مربیان نقش مهمی در تربیت نسل بعد و بخصوص ایجاد روحیه معنوی در کودکان دارید که این مهم در مرحله اول با توجه به رشد فردی انسان رقم می خورد.

استاد مرکز تخصصی نماز مشهد مقدس با اشاره به این موضوع شیوه های دعوت فرزندان به نماز باید ابتدا به خانواده ها آموزش داده شود افزود: توصیه ها و کارهای تربیتی زمانی تاثیر گذار خواهد بود که خود مربی نیز در عمل به آنها دقت داشته باشد که نماز خود یکی از این موارد است.

وی خاطرنشان کرد: نهادینه کردن معنویات و توجه به خدا  باید از دوران کودکی شروع شود و بهترین مکان بعد از خانه محیط های آموزشی بخصوص مهدهای کودک است که اینگونه کودکان به ارتباط با خداوند و شیرینی عبادت پی خواهند برد.

دوستی در پایان با اشاره به هجوم فرهنگ غربی و تاثیر گذاشتن بر روی بنیان های خانواده گفت: مربیان مهد های کودک باید با تقویت بینش و نگرش و افزایش توانمندی علمی خود در حوزه تربیت کودک به بهترین نحو در تربیت دینی کودکان این مرز و بوم نقش آفرینی کنند.

کارگاه آموزشی "نیک" خراسان شمالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا