لرستان

الگوگیری از حضرت علی (ع)در زندگی فردی موجب سعادت می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، حجت الاسلام چراغی مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان، در مصاحبه با خبرگزاری شبستان در مورد شب قدر و اهمیت آن براساس آیات و روایات مطالبی را عنوان کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز لرستان شب قدر را شب سرنوشت سازی عنوان کرد و افزود: انسان با عبادت، استغفار و برگشتن به سمت خدای متعال می تواند در این شب سرنوشت خویش را تغییر دهد.

وی با اشاره به اینکه شب قدر، شب نزول قرآن و رحمت الهی است، اظهارکرد: شب زنده داری، دعا و مناجات در شب قدر فرصتی برای بهره مندی از رحمت الهی است، در شب های قدر از دعا کردن برای ظهور امام زمان(عج)، رفع گرفتاری ها مشکلات مردم و جامعه غافل نشویم.

حجت الاسلام چراغی با تأکید بر اینکه دعای ما باید جهت دار باشد، گفت: نابودی مستکبران و پیروزی مستضعفین را در دعاهای خود فراموش نکنیم، در این شب های قدر به یاد همه باشیم.

وی در ادامه با اشاره به سخنی از حضرت علی(ع) که فرمود: به خدا سوگند اگر همه آنچه در زیر هفت آسمان و زمین است را به من بدهند تا پوست دانه جوی را به ظلم از مورچه ای بگیرم این کار را نکنم، عنوان کرد: اگر این سخن حضرت علی(ع) را سرلوحه کار خود قرار دهیم، هیچ ظلمی در جامعه اتفاق نمی افتد و ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی رخ نمی دهد.

مدیر ستاد اقامه نماز لرستان یادآور شد: امام علی(ع) در اوج عظمت و بزرگواری و متانت در مقابل ایتام سر خم می کرد و الگو گیری از امیرالمؤمنین(ع) سبب می شود که شأنیت ها و حرمت ها حفظ شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا