اخبارهرمزگان

مراسم معنوی شبی با قرآن در بندرعباس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، آئین ملکوتی شبی با قرآن در شامگاه یکشنبه بیست و ششم شهریور ماه، شهریور ماه در مسجد امام رضا (ع) بندرعباس واقع در بلوار امام حسین (ع) برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در این آئین اظهار داشت: برای اینکه انگیزه های قرآنی در بین جوانان و نوجوانان ماندگار شود از دوران جنینی باید گوش آنها را با نوای دلنشین قرآن آشنا کرد تا زمزمه های قرآنی در روح، پوست و خون آنها نفوذ کند. وی با تاکید بر گسترش فضای قرآنی در تمام آموزه های دینی افزود: هزینه هایی که پدران و مادران صرف می کنند باید بیشتر در راستای ایجاد انگیزه بهتر و موثرتر برای آموزش مفاهیم قرآنی باشد تا با وارد شدن به اجتماع، تضاد بین خانه و مدرسه و اجتماع ایجاد نشود.

 ایشان نیاز جامعه کنونی را عمل درست به قرآن دانست و گفت: پایان دنیا را حاکمیت نظام مهدویت تکمیل می کند و آفتی که اجتماع را تهدید می کند فاصله گرفتن از منابع قرآنی است.

محمد اعتمادی افزود: اگر برفضای آزاد دینی، حقیقت افکار قرآن رشد کند قطعا در دنیا در همه زمینه های علمی، سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی، نظامی از جهانیان سبقت خواهیم گرفت وی اظهار کرد: بحمدالله تعداد قابل توجهی مراکز قرآنی در استان وجود دارد که به امر آموزش قرآن مشغولند و به غیر از آن در منازل و مساجد و محافل عمومی نیز فعالان قرآنی فعالیت های بسیاری در این زمینه انجام می دهند.

وی در ادامه به نقش بسیار موثر خانواده ها در فراگیری جوانان و نوجوانان به قرآن را بسیار مهم دانست و افزود: باید درست و صحیح خواندن قرآن را با صبر و حوصله زیاد به بچه ها آموخت و توجه داشته باشیم تا مراحل آموزشی را به طور پلکانی به آنان بیاموزیم و مربیان مطابق با شان قرآن و آموزش های صحیح را به فراگیران انتقال دهند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزاری چنین آئین هایی در مناسبت های ویژه ارزشمند توصیف کرد و گفت: نهضت آموزش قرآنی را باید در همه مساجد استان برنامه ریزی و دنبال کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اعتمادی در پایان از همه قاریان شرکت کننده در این آئین تقدیر بعمل آورد و تعدادی از نوجوانان همراه با قاریان برتر استان به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید در این محفل معنوی پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا