کرمان

دومین اجلاس نماز فرزندان عشایر در شهرستان عنبرآباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، دومین اجلاس نماز فرزندان  عشایر استان صبح روز سه شنبه بیست و چهارم بهمن ماه در سالن الزهرای شهرستان عنبرآباد با حضور مدیر ستاد اقامه نماز،امام جمعه و فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان عنبرآباد برگزار شد.

در این اجلاس حجت الاسلام عربپور مدیر ستاد اقامه نماز استان ، ضمن تشکر از برگزارکنندگان  این اجلاس طی سخنانی گفت: جایگاه نماز در فرهنگ دین ما جایگاه ویژه ای است چون پیامبر فرمودند نماز بدی‌ها و پلشتی‌های انسان را پاک و به زندگی انسان ارزش می دهد و به ما توصیه کرده است به عنوان امر واجب در شبانه روز هفده رکعت نماز بخوانیم.

عربپور ادامه داد:نماز انسان را پاک و به خدا نزدیک می‌کند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان افزود:پس نماز مهم است که شخصیتی مثل امام حسین (ع) برای بر پا داشتن پرچم نماز شهید شد که ما همیشه وقت شعارمان این است که  أَشْهَدُ أَنَّکَ قَدْ أَقَمْتَ الصَّلاهَ، وَآتَیْتَ الزَّکَاهَ، وَأَمَرْتَ بِالْمَعْرُوفِ، وَنَهَیْتَ عَنِ الْمُنْکَرِ بزرگ داشتن نماز در این هست مسئولین اونهایی که باید خدمتی انجام بدهند  اعم از مسئولین فرهنگی نماز مسئول مسجد همسایگیتون هر کار که از عهده شما بر می آید برای نماز انجام دهید.

عربپور اظهار کرد: دختران عزیز و بزرگوارانی که در این محفل شرف حضور دارید فکر نکنید که اسرائیلی که این همه خانه ویران کرد این همه زن رو بی‌گناه کشت این همه اطفال رو در گهواره در بیمارستان بی گناه کشت اون پیروز است نه،اسلام و قرآن و دین و نماز است که پیروز واقعی است. پس بنابراین پیروزی اصلی با انسان‌های مومن است که این وعده خداست.

همچنین وی با اشاره به آیه یکصد و پنج سوره انبیاء گفت:أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ این خود سازی با نماز است با عبادت است با انس با قرآن است.

عربپور تشریح کرد: سردار سلیمانی که در جهان  اسلام افتخار بودند و  هستند هرچه دارد  از قرآن از اسلام از نماز دارد از امام و رهبری دارد. بنابراین هر کس با نماز نباشد مرتبط  با نماز نباشد نمازش ضعیف باشد کارش پیش نمی‌رود.

مهدی عرب‌پور در ادامه گفت: بیایید کسانی باشیم که در رکاب امام زمان (عج) پیشگام هستند و اگر میخواهید در رکاب امام زمان باشید باید اهل عبادت باشید اهل نماز باشید، اهل راز و نیاز باشید و حالا این طور عمل کردیم، قبل از اذان صبح نماز شب هم بخوانیم این شهدایی که بهشون افتخار می‌کنیم از افتخارات ما هستند اکثر این شهدا اهل رازو نیاز با خدا و اهل نماز شب بودند. اگر می‌خواهیم همیشه پیشتاز باشیم دست از نماز و عبادت و خدا برندارید که خدا همیشه و در همه جا یار و پشتیبان ما خواهد بود.

اجلاسیه نماز دانش آموزی عشایر استان کرمان در شهرستان عنبرآباد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا