اخبارقم

جشن بندگی نومکلفان دختر شهرستان کهک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جشن بندگی نومکلفان دختر شهرستان کهک، دوشنبه، یازدهم دی ماه و در آستانه میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

جشن بندگی نوکلفان دختر شهرستان کهک برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جشن بندگی به راه های رسیدن به خداوند متعال اشاره کرد و گفت: خداوند متعال به بندگان خود عقل و دین را عطا کرده است تا بندگان با عمل به عقل و دین راه سعادت را در پیش گیرند.

وی در ادامه نماز را مهم ترین عمل انسان در دین دانست و افزود: برای رسیدن به زندگی سعادتمند،‌ بهترین راه، اقامه نماز اول وقت و احترام به پدر و مادر است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور خاطر نشان کرد: آنچه را که خداوند از ما به عنوان عمل واجب خواسته کار های نیک و سودمند و مفید برای خود فرد است و آنچه را که حرام کرده است و ما را از آن نهی نموده است برای ضرر و زیان خود انسان است و امروز ما به این دلیل جشن میگیریم که از نظر عقلی و جسمی به حدی رسیده ایم که خداوند به ما دستور به انجام تکالیف واجب همچون نماز داده است.

حسن فتحی رئیس آموزش و پروش شهرستان کهک نیز در این جشن به اهمیت جشن تکلیف و بندگی اشاره و خاطر نشان کرد: قرآن راه گفت و گوی خداوند با بندگان و نماز راه گفت و گوی بنده با خداوند متعال است.

اجرای برنامه ی مفرح و آموزش نماز، وضو و برخی احکام توسط حجت الاسلام پورمحمدی کارشناس مرکز تخصصی نماز از دیگر برنامه های این جشن بود.

لازم به ذکر است در پایان جشن بندگی نومکلفان دختر شهرستان کهک، دانش آموزان علاوه بر دریافت لوح و هدایی که از جانب خیرین تهیه شده بود میهمان سفره حضرت فاطمه زهرا(س) بودند.

اخبار مرتبط: جشن تکلیف نومکلفان پسر شهرستان کهک برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا