اخبارقم

نماز مدارس غیردولتی قم تقویت می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هماهنگی و تقویت نماز مدارس غیردولتی، صبح سه شنبه، هجدهم مهرماه، در اداره کل آموزش آموزش و پرورش استان برگزار شد.

جلسه هماهنگی نماز مدارس غیردولتی قم برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه به حضور گسترده بخش خصوصی در حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی مدارس و موسسات آموزشی زیادی را تاسیس و مدیریت می کنند که می بایست عنایت ویژه ای به نماز در این مدارس شود.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور با اشاره به عدم وجود برخی زیرساخت ها در برخی از این مدارس گفت: جانمایی نمازخانه در این مدارس اصولی و پاسخگوی تعداد دانش آموزان حاضر در مدرسه نیست.

وی در ادامه به دوره های آموزشی در حال برگزاری در مدارس دولتی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: مدارس غیر دولتی نباید از دیگر مدارس مستثنی باشند و ستاد اقامه نماز آماده برگزاری نشست ها و دوره های آموزشی دانش آموزی در این مدارس است.

ایشان در ادامه بر لزوم اهتمام مدیران و موسسین این موسسات و مدارس به امر نماز را مورد تاکید قرار داد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی نماز ویژه موسسین، مدیران، مربیان و معلمان موجب اهتمام آنان و همچنین دانش آموزان به برگزاری نماز جماعت در مدرسه خواهد شد.

جلسه هماهنگی نماز مدارس غیردولتی قم برگزار شد

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش قم نیز در این جلسه با اشاره به کاستی های موجود گفت: متاسفانه دغدغه اصلی این مدارس رفع نیازهای آموزشی است و مسائل فرهنگی در اولویت های بعدی قرار گرفته اند.

ناصر حمزه ای در ادامه به اهتمام شورای نظارت بر امور فرهنگی از جمله نماز در این مدارس اشاره کرد و گفت: شورای نظارت با قاطعیت در این خصوص تصمیم گیری می کند.

وی در ادامه از برنامه ریزی های انجام شده در خصوص برگزاری دوره های آموزشی خبر داد و گفت: دوره های آموزشی تخصصی نماز ویژه دانش آموزان در مقاطع مختلف برنامه ریزی شده است که از ظرفیت اساتید ستاد اقامه نماز در این دوره ها استفاده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا