اخبارقم

ویژه برنامه های ستاد اقامه نماز در مدارس غیر دولتی قم تشریح شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هماهنگی برنامه های ستاد اقامه نماز در مدارس غیر دولتی قم صبح چهارشنبه، هجدهم بهمن ماه، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز و رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان برگزار شد.

جلسه هماهنگی برنامه های ستاد اقامه نماز در مدارس غیر دولتی قم

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه ضمن تبریک عید سعید مبعث یاد و خاطر شهدا انقلاب اسلامی را گرامی داشت و گفت: اهتمام به نماز در وصایای شهدا نشان از جایگاه ویژه این امر الهی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه مشکلات و آسیب های موجود در مدارس، دانشگاه ها و دیگر بستر ها را ناشی از کاهلی به امر نماز دانست و گفت: اگر تلاش کنیم تا نماز به معنای واقعی در جامعه اقامه شود کاستی ها و کاهلی های موجود رفع خواهد شد.

وی در ادامه رویکرد ستاد اقامه نماز را نماز نسل نو عنوان و خاطر نشان کرد: به دنبال ترویج نماز در مساجد، مدارس و دانشگاه ها در بین نسل جوان هستیم و از هر ظرفیتی در این امر استقبال می کنیم.

همچنین افزود: نشست ها و دوره های آموزشی تخصصی با عنوان نماز نسل نو در دستور کار ستاد اقامه نماز است که با استقبال خوبی از جانب مدارس دولتی همراه بوده است و به دنبال امتداد آن در مدارس غیردولتی هستیم.

حجت الاسلام عرب پور برگزاری دوره های آموزشی و نشست های تخصصی ویژه معاونین، مربیان و معلمان پایه های هشتم پسران و سوم دختران را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی دیگر از ظرفیت هایی که می تواند ما را در ترویج نماز در بین نسل نو یاری کند همراهی معاونین، مربیان و معلمان است.

جلسه هماهنگی برنامه های ستاد اقامه نماز در مدارس غیر دولتی قم

رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش قم نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از جشن تکلیف برگزار شده در آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) پرداخت و گفت: علاوه بر دانش آموزان نومکلف مدارس غیردولتی استان، دانش آموزانی از مدارس غیردولتی استان های اصفهان، تهران، فارس و مرکزی در این جشن حضور داشتند.

ناصر حمزه ای در ادامه تقدیر از مدرسه نمونه نمازی را عاملی پسندیده دانست و افزود: ایجاد مشوق ها در بهبود وضعیت اقامه نماز در مدارس غیردولتی عاملی موثر است.

تقدیر از مدرسه نمونه نمازی در اجلاس استانی نماز، برگزاری نشست های تخصصی نماز در مدارس غیردولتی و برگزاری دوره های آموزشی ویژه معاونین، مربیان و معلمین مقاطع هشتم پسران و سوم دختران به عنوان مصوبات جلسه هماهنگی برنامه های ستاد اقامه نماز در مدارس غیر دولتی قم مطرح شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا