اخبارایلام

نماز ظهر عاشورا در ایلام اقامه شد

نماز ظهر عاشورا به یاد آخرین نماز امام حسین(ع) در شهر ایلام و تمامی شهرستان‌ها اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نماز ظهر عاشورا در روز جمعه ۶ مرداد ماه در مصلی امام خمینی(ره) شهر ایلام و مصلی‌های تمامی شهرستان‌های استان اقامه شد.

عزاداران حسینی امروز جمعه بعد از برپایی دسته‌های عزاداری و گردهمایی عاشورایی در میدان ۲۲ بهمن شهر ،ایلام برای برپایی اقامه نماز جمعه همزمان با ظهر عاشورای حسینی به مصلی امام خمینی (ره) این شهر شتافتند و بار دیگر در صفوف به هم پیوسته و گسترده به یاد نماز ظهر عاشورا اقامه نماز کردند.

امروز در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) همه برای نماز اول وقت آمده بودند، پیر و جوان، زن و مرد، مسئول و کارمند و کارگر، دانشجو و دانش آموز و همه و همه امده بودند تا عشق و ارادت خالصانه خود را در سیمای نماز ظهر عاشورا به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به ویژه حضرت امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا به نمایش بگذارند.

همزمانی نماز جمعه با نماز ظهر عاشورا شکوهی خاص و فضایی سراسر لبریز از معنویت و شور حسینی به مصلی شهر ایلام بخشیده ،بود امروز همه در زیر بیرق حسینی، نماز عاشورایی جمعه را اقامه ،کردند نمازی به یاد آخرین نماز حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش در دشت کربلا و چه شوری و چه نوایی.

مردم عزادار ایلام که از صبح تا ظهر در میدان ۲۲ بهمن و در زیر آفتاب سوزان مردادماه مشغول عزاداری بودند با پایان یافتن ،عزاداری رهسپار مصلی امام خمینی(ره) این شهر شدند و به یاد آخرین نماز حضرت اباعبدالله (ع) و یاران دلاورش به اقامه نماز ظهر عاشورا پرداختند.

این نماز با حضور پرشور جمعیت نمازگذاران عزادار برگزار و مداحی و روضه خوانی از دیگه برنامه های نماز جمعه و نماز ظهر عاشورا در مصلی شهر ایلام بود.

امشب نیز مراسم شام غریبان در میدان ۲۲ بهمن با حضور اقشار مختلف مردم ایلام برگزار می شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا