اخبارخراسان شمالی

“سامانه راهنماز” نقش مهمی در کاهش مشکلات نمازخانه های بین راهی خواهد داشت

استاندار خراسان شمالی از اقدام ستاد اقامه نماز در راه اندازی "سامانه راهنماز" تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، صبح روز ۴ اسفندماه آخرین جلسه شورای اقامه نماز استان به ریاست حسین نژاد استاندار خراسان شمالی، معاونت توسعه و منابع انسانی، مدیر ستاد اقامه نماز و همچنین مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در سالن جلسات استانداری برگزار گردید.

محمدرضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی در این جلسه ضمن تقدیر از ستاد اقامه نماز استان جهت اجرای برنامه های موفق در حوزه های فرهنگی و نظارتی، اظهار داشت: از ستاد اقامه نماز جهت راه اندازی و پیگیری “سامانه راهنماز” که طرحی موفق جهت رسیدگی و نظارت به مجموعه های بین راهی تقدیر می نماییم و امیدواریم با همکاری دستگاه های متولی امر هر چه زودتر مشکلات و کاستی های نمازخانه ها و مساجدبین راهی برطرف گردد.

وی با بیان اینکه باید تشویق و ترغیب دانش آموزان به نماز خواندن به صورت جماعت انجام شود، افزود: به اشکال مختلف در کنار نماز خواندن انس با قرآن برای دانش آموزان هم انجام شود که در این مسیر نماز خانه ها باید بهترین مکان برای دانش آموزان تلقی شده تا ایجاد انگیزه شود .

استاندار خراسان شمالی در ادامه به اجلاس نماز اشاره کرد و افزود: امیدواریم با همت و همکاری دستگاه های اجرایی، اجلاس استانی نماز را به بهترین شیوه برگزار کنیم.

حجت الاسلام احمدی فرد نیز در ابتدا به قرائت پیام مقام معظم رهبری به اجلاس نماز پرداخت و با اشاره به دستورات جلسه، گفت: همه دستگاه های اجرایی به ویژه دستگاه های فرهنگی همچون آموزش و پرورش، صدا و سیما، دانشگاه فرهنگیان و … باید برای اجرایی شدن منویات و دغدغه های رهبری معظم انقلاب و رونق بیشتر نماز جماعت در مدارس تمام تلاش خود را انجام دهند.

در ادامه این جلسه در خصوص برگزاری ششمین اجلاس استانی نماز و آثار و برکات اجلاس در استان بحث و تبادل نظر شد.

شورای اقامه نماز خراسان شمالی شورای اقامه نماز خراسان شمالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا