آذربایجان شرقیآذربایجان غربیاخباراردبیلزنجانقزوین

جلسه شورای برنامه ریزی شمال غرب کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای برنامه ریزی شمال غرب کشور روز یکشنبه بیستم اسفند ماه در استانداری تبریز برگزار شد.

این جلسه با حضور مدیران ستاد اقامه نماز استانهای قزوین، زنجان، آذربایجان غربی و اردبیل، به میزبانی استان آذربایجان شرقی تشکیل شد.

این جلسه هر فصل برای بررسی نقاط قوت و ضعف برخی برنامه های اجرا شده در کشور و بیان راهکار توسط مدیران ستاد اقامه نماز شمال غرب کشور برگزار می شود.

در این جلسه به بررسی برنامه ها و دوره های آموزشی برگزار شده در مدارس و دانشگاهها و مشکلات بوجود آمده در نمازخانه ها و مساجد بین راهی اختصاص یافته و مورد بررسی قرار گرفت.

مدیران حاضر در این جلسه از عدم تمکین برخی ادارات و نهاد ها در برگزاری دوره های آموزشی و همکاری در برنامه های ابلاغی ستاد مرکز و نظارت بر نمازخانه های بین راهی و عدم رسیدگی و نگهداری این مراکز از سوی ادارات ذیربط، خبر دادند و خواستار ایجاد قانون متقن در این زمینه شدند.

از پیشنهاد های مهم این جلسه در ساخت و ساز نماز خانه های بین راهی شاخص هایی لحاظ شود که مجری طرح نتواند از آن تخلف کند و بر اساس آن نقشه ی تایید شده از سوی ستاد مرکز طرح را عملیاتی کند، اینطور نباشد که هر متوالی با سلیقه خود نماز خانه احداث کند.

در پایان برای برگزاری دوره های آموزشی برای ائمه جماعات و سایر دوره های آموزشی که قابلیت اجرای منطقه ای یا کشوری دارند در مشهد مقدس یا شهر مقدس قم، پیشنهاد شد.

در پایان دیدار اعضای شورا ضمن حضور در دفتر آیت الله آل هاشم نمایندگی ولی فقیه در استان، نماز ظهر و عصر را به امامت وی اقامه کردند.

شورای اقامه نماز شمال غرب کشورشورای اقامه نماز شمال غرب کشورشورای اقامه نماز شمال غرب کشورشورای اقامه نماز شمال غرب کشورشورای اقامه نماز شمال غرب کشور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا