اخبارکردستان

جلسه ستاد خدمات سفر نوروز و عید فطر سال ۱۴۰۳ در کردستان برگزار شد

استاندار کردستان: ما کمبود مراکز اقامتی گردشگری و نمازخانه های بین راهی داریم و باید این خلع مرتفع شود. توجه داشته باشید که ما اربعین را هر سال پیش رو داریم و ایجاد زیر ساخت برای زائرین و توجه آنها برای سفر معنوی از داخل این استان یک امر ضروری است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان جلسه ستاد خدمات سفر نوروز و عید فطر سال ۱۴۰۳ به ریاست زارعی کوشا استاندار و با حضور  حبیبی معاون عمرانی استانداری، مدیر ستاد اقامه نماز و اعضا، در روز نوزدهم فروردین در محل هتل جهانگردی سنندج برگزار شد.

در این جلسه کمیته های دوازده گانه هر کدام گزارش عملکرد خود را ارائه دادند و عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان و رئیس کمیته نظارت بر نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی ستاد اجرایی خدمات سفر استان گزارش جامعی از اقدامات و تمهیدات این کمیته ارائه داد و اظهار داشت:
بعد از وصول دستورالعمل‌ بلافاصله کارگروه نظارت بر فضاهای اقامه نماز در مرکز استان و شهرستان های تابعه تشکیل شد و تاکنون سه جلسه ویژه این کار گروه تشکیل شده است.

وی افزود: تقویم زمانی بازدیدها تدوین و به دستگاه های عضو کارگروه مطابق با تقویم اجرایی ستاد خدمات سفر ترسیم شد. نظارت مستمر بر اماکن و فضاهای اقامه نماز شهری و بین راهی برای جایگاه های سوخت،مجتمع های رفاهی، مراکز بوم گردی، پایگاه های جمعیت هلال احمر، راهدارخانه ها و… در دستور کار قرار گرفت و گزارش نظارت ها به تفکیک هر شهرستان متناسب با حوزه جغرافیایی به فرمانداران مربوطه منعکس شد.

وی در ادامه تاکید کرد که در بازدیدهای میدانی، جلسات حضوری با متولیان نگهداری فضاهای اقامه نماز در جهت رفع مشکلات نمازخانه ها گذاشته شد و مرتب هم پیگیری و رصد شد.

وی در قسمت دیگری از اظهارات خود به تشکیل جلسات مجزا با مدیریت ها جمعیت هلال احمر، راهداری و میراث فرهنگی در زمینه توجه به نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی پرداخت و در بخش مشکلات به کمبود نمازخانه در راههای مواصلاتی پرداخت و گفت: ما نسبت به استان‌های دیگر وضعیت مناسبی نداریم و لازم است در قوانین بودجه سنواتی استانی به این مهم توجه شود.

در خاتمه  زارعی کوشا استاندار کردستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک سال نو و همچنین تبریک پیشا پیش عید سعید فطر صمیمانه از همه کمیته ها از جمله کمیته نظارت بر نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: ما ضعف زیر ساخت داریم ولی با این وجود استانی مهمان پذیر هستیم و امیدواریم برای ایجاد زیر ساخت ها با کمک بخش خصوصی کمبودها را جبران کنیم.

وی افزود: ما کمبود مراکز اقامتی گردشگری و نمازخانه های بین راهی داریم و باید این خلع مرتفع شود. توجه داشته باشید که ما اربعین را هر سال پیش رو داریم و ایجاد زیر ساخت برای زائرین و توجه آنها برای سفر معنوی از داخل این استان یک امر ضروری است.

زارعی کوشا گفت: شکر خدا ما استانی با امنیت سطح بالا داریم و علی رغم اینکه دشمنان امنیت موجود را هدف قرار دادند ولی ناامید شدند. مردم این استان متدین هستند و این مردم شایسته خدمتگذاری هستند و همه ما باید در جهت رضایتمندی مردم بیش از هر زمانی کوشا باشیم. مشکلات را احصا بکنید مثل کمبود نمازخانه ها و برای رفع نیازها واقعا برنامه ریزی بکنید.

 جلسه ستاد خدمات سفر نوروز و عید فطر سال ۱۴۰۳ برگزار شد  جلسه ستاد خدمات سفر نوروز و عید فطر سال ۱۴۰۳ برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا