مازندران

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نوشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اقامه نمازشهرستان نوشهر با حضور اعضاء و مدیر ستاد اقامه نماز استان، روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در محل فرمانداری شهرستان نوشهر تشکیل شد.

در ابتدای جلسه بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، منوچهر حمیدی نیا دبیر اقامه نماز شهرستان نوشهر، ضمن خیر مقدم گوئی گزارش کوتاهی از عملکرد ستاد اقامه نماز شهرستان و فعالیتهایی که از طریق اقامه نماز نوشهر  در حال پیگیری است، مطالبی را بیان کرد.

در ادامه عابدین کیاپاشا معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری نوشهر، ضمن تشکر از مدعوین بویژه مدیر ستاد اقامه نماز استان، بر ضرورت گسترش ترویج فرهنک نماز و نمازخوانی در ادارات و اماکن عمومی این شهرستان تاکید کرد.
کیاپاشا افزود: نماز یکی از ارکان اصلی و ستون دین است و ما را در مقابل لغزشها، شدائد و نارساییهای زندگی محفوظ نگه می دارد.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان مازندران، بعد از حمد و ثنای خداوند متعال و تشکر از همه مدعوین، طی سخنانی با استناد به آیات و روایات بر اهمیت و جایگاه ویژه نماز در جامعه تأکید کرد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه مسجد که محل عبودیت موحدان می باشد، تفصیلاً به نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت و افزود در این فرصت حساس اگر به نماز و مسجد و ارزشها و فرامین مقام معظم رهبری توجه نگردد یقیناً به خون شهدا ادای دین نکردیم .

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز به نکات لازمه در امر نماز از جمله: زیبا سازی و فراهم نمودن تجهیزات نماز خانه ای، جدی گرفتن نماز جماعت در اول وقت، پرداختن به امر آموزش کارکنان با توجه به برنامه های تدوینی وارائه شده از طریق ستاد اقامه نماز مرکز و استان، جدی گرفتن و بارگذاری فعالیتهای در سامانه سجاده جهت ارزیابی از عملکرد دستگاه مربوطه، فضا سازی تبلیغی امر نماز، تشکیل شورای اقامه نماز شهرستان بصورت فصلی، برگزاری دوره های آموزشی و طرح سلامت معنوی و تبلیغات محیطی مبسوطات، مطالبی را بیان داشت.

در پایان هر یک از اعضا دیدگاههای خود را بیان کردند و جلسه با تبادل نظر پایان یافت .

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نوشهر برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا