اخبارخراسان جنوبی

لزوم ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه/ هیچ کلاس و درسی بالاتر از نماز وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از خراسان جنوبی، حجت الاسلام سیدعلی حسینی یک‌شنبه(۲۱ اسفند) در اجلاسیه نماز دانش‌آموزی «نور چشم» در بیرجند اظهار داشت: این اجلاس معنوی یک مراسم متفاوت است که همه امور آن را دانش آموزان بر عهده گرفته اند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: اگر به دانش آموزان میدان ندادیم ما مقصر بودیم و اکنون دریافتیم که دانش آموزان به خوبی می توانند امور را مدیریت و اجرا کنند و متاسفانه آنان را درک نکردیم.

وی با بیان اینکه اگر نماز درست شود همه چیز درست خواهد شد، گفت: حضور قلبی در نماز بسیار مهم است و نباید بگذاریم که نماز در زندگی ما کمرنگ شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری منادی نماز در عصر حاضر هستند، افزود: اقامه نماز در مدارس بسیار اهمیت دارد و نماز ذخیره ای برای آخرت است و بدانید که هیچ چیز از نماز مهم تر نیست.

وی در خصوص سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: در راستای اجرای این سند با توجه به‌ فرمایشات مقام معظم رهبری به دنبال تربیت دینی هستیم و بدون اقامه نماز در مدارس این تربیت دینی میسر نخواهد شد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: عبادت کردن سبب سیراب شدن انسان می شود و تنها ۱۷ دقیقه از وقت انسان را در روز می گیرد و زحمتی ندارد و باعث لذت بردن انسان می شود و در راس امور همه انبیا و اولیا بوده است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه اولین وظیفه مدیران نظام این است که نماز را جدی بگیرند، افزود: نماز تنها یک کار عبادی نیست و هر جا کارتان دچار مشکل شد به نماز متوسل شوید و بدانید که نماز مایه آرامش انسان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ کلاس و درسی بالاتر از نماز وجود ندارد، عنوان کرد: با خواندن نماز با خداوند متعال ارتباط برقرار کنید و بدانید این قدر مقامتان عالی است که خداوند، انسان را برای خودش خلق کرده است.

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه فرهنگ اقامه نماز باید در جامعه رواج یابد، گفت: درست نیست که در بحث نماز قصور و کوتاهی کنیم و باید به نحو احسنت بحث نماز را در مدارس اجرایی کنیم و کسانی که اهل نماز نیستند بدانند که شیطان رفیق آن ها است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا