اخبارکرمان

نماز وحدت بخش ادارات شهرستان رفسنجان اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، نماز وحدت بخش ادارات شهرستان رفسنجان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع)، روز دوشنبه مورخ سی ام بهمن ماه به میزبانی اداره ورزش و جوانان و با حضور دبیرستاد اقامه نماز، نماینده مردم در مجلس و سایر ادارات در سالن ورزشی جنب آن اداره برگزار شد.

پس از اقامه نماز رییس اداره ورزش و جوانان به حاضرین خیرمقدم گفت و از حضور مسئولین در نماز وحدت بخش ادارات تشکر کرد.

حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز ضمن تبریک  ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) سخنی از امام حسین (ع) در رابطه با حضرت علی اکبر بیان کرد: ( اباعبدالله الحسین هنگامی که علی اکبر را به میدان می فرستاد، به لشگر خطاب کرد و فرمود: «یا قوم، هولاءِ قد برز علیهم غلام، اَشبهُ الناس خَلقاً و خُلقاً و منطقاً برسول الله…ای قوم، شما شاهد باشید، پسری را به میدان می فرستم، که شبیه ترین مردم از نظر خلق و خوی و منطق به رسول الله (صلی الله و علیه وآله) است بدانید هر زمان ما دلمان برای رسول الله(صلی الله و علیه وآله) تنگ می شد نگاه به وجه این پسر می کردیم.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد همان طور که امام حسین (ع) به نماز اول وقت اهتمام ورزید و در آن شرایط سخت اول نماز شان را برپا داشت ما امروز باید راه را ادامه دهیم نماز را در اول وقت و به جماعت برگزار کنیم.

دبیر ستاد اقامه نماز حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت : ( لاَ یَزُولُ قَدَمَا عَبْدٍ یَوْمَ اَلْقِیَامَهِ حَتَّى یُسْأَلَ عَنْ أَرْبَعَهٍ عَنْ عُمُرِهِ فِیمَ أَفْنَاهُ وَ شَبَابِهِ فِیمَ أَبْلاَهُ وَ عَنْ مَالِهِ مِنْ أَیْنَ اِکْتَسَبَهُ وَ فِیمَ أَنْفَقَهُ وَ عَنْ حُبِّنَا أَهْلَ اَلْبَیْتِ .

در روز قیامت، بنده قدم از جاى خود بر ندارد تا آن گاه که از چهار چیز باز خواست شود : از عمرش، که در چه راهى صرف کرده است؟ از جوانیش؛ که در چه راهى به سر آورده است؟ از مالش؛ که از کجا آورده و در کجا خرج کرده است؟ و از دوستى ما و خاندان ما . )
وی با توضیح مختصری در مورد حدیث فوق سخنان خود را به پایان رساند.

اقامه نماز وحدت در شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا