اخبارگیلانمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی

نشست شورای برنامه ریزی منطقه یک کشور به میزبانی ستاد اقامه نماز گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز گیلان، جلسه شورای برنامه ریزی منطقه ۱ کشور با حضور سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور و مدیران استان های مازندران، گیلان، تهران، سمنان، قم و البرز، به میزبانی به ستاد اقامه نماز استان گیلان در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام حجازی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن خیرمقدم به حاضرین گزارشی از وضعیت ترویج و توسعه فرهنگ نماز در استان ارائه کرد.

نشست شورای منطقه یک کشور در گیلان
در ادامه حجت الاسلام ابراهیمی دبیر شورای برنامه ریزی منطقه ۱ کشور درخصوص دستور جلسه که، با هدف “بررسی و تبیین برنامه های مصوب ستاد در سالجاری” ، “بحث و‌ تبادل نظر پیرامون رهیافت های بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز” و نیز “بررسی توسعه و‌ تقویت برنامه ها و فعالیت های مجمع خیرین مسجدساز”، بود مطالبی را ارائه داد.

سیدعلی مهدیان معاون برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور گفت: باید در تدوین برنامه ها و فعالیت ها و توجه ویژه به نماز نسل نو، مخاطب شناسی علمی صورت گیرد . لازم است وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه ها علی الخصوص دانشگاه فرهنگیان در خصوص بازنگری محتوای دینی و نمازی کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.

مهدیان افزود: دانشگاه و آموزش و پرورش باید با حمایت های مادی و معنوی باعث حضور پر رنگ تر ائمه جماعت روحانی در مدارس و دانشگاه‌ها شوند و برای تحقق این امر باید پیش بینی سرانه نماز در مدارس و دانشگاه‌ها تحقق پیدا کند.

در این جلسه در خصوص نظام مند نمودن ساختار نماز در دستگاه های اجرایی، شناسایی و رفع موانع و مشکلات قانونی اقامه نماز و ترویج نهضت مسجدسازی و نمازخانه سازی در مناطق محروم و حاشیه شهرها و راه های مواصلاتی کشور، استانداردسازی فضاهای اقامه نماز در دستگاه های اجرایی و نیز ساماندهی مساجد و نمازخانه های بین راهی و همچنین راه کارهای شناسایی، جذب و هدایت نیات خیرین به سمت نهضت مسجدسازی و نمازخانه سازی بحث و تبادل نظر شد.

در پایان جلسه نیز، حاضرین از رهنمودهای عالمانه و مدبرانه حضرت حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی بهره مند شدند.

لازم به ذکر است، حجج اسلام گودرزی و کیایی از کارشناسان معاونت بازرسی دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و آقایان دکتر رضایی و عاشوری، معاون توسعه مدیریت و منابع و دبیر ستاد اقامه نماز استانداری گیلان میهمانان ویژه این نشست بودند.

نشست شورای منطقه یک کشور در گیلانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا