اخبارمرکز تخصصی نماز

دسترسی برخط به غنی ترین کتابخانه تخصصی نماز

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز، مسئول کتابخانه مرکز تخصصی نماز در گفت و گو با روابط عمومی این مرکز گفت: یکی از فضاهای مورد استفاده برای پژوهشگران، مربیان، طلاب و علاقه مندان به معارف نماز، کتابخانه تخصصی نماز قم است.

حجت الاسلام زارعی، رئیس اداره پژوهش و تولید مرکز تخصصی نماز با اشاره به محتواهای موجود در این کتابخانه اظهار داشت: این کتابخانه که یکی از غنی ترین کتابخانه ها در حوزه نماز و معارف نماز است، بالغ بر ۵۰۰۰ جلد کتاب دارد که شامل ۱۷۰۰ عنوان کتاب می باشد.

همچنین بواسطه هماهنگی هایی که با مرکز مدیریت حوزه علمیه انجام شده، تمامی پایان نامه هایی که در حوزه علمیه با موضوع نماز به رشته تالیف درآمده در این کتابخانه جهت استفاده علاقمندان عزیز جمع آوری شده است و در دسترس آنان قرار دارد.

دسترسی برخط به غنی ترین کتابخانه تخصصی نماز

 

 وی افزود : جامعیت موضوعات نمازی که در این کتابخانه است، یکی دیگر از مزایای آن است؛ موضوعاتی مانند آثار نماز، احکام نماز، شیوه های دعوت به نماز، نماز و خانواده، نماز در روایات، نماز و رسانه، کودک و نماز، آداب و اسرار نماز، بخشی از موضوعات موجود در این کتابخانه تخصصی است.

دسترسی برخط به غنی ترین کتابخانه تخصصی نماز

 

وی در ادامه به برخط بودن و در دسترس بودن عناوین کتب موجود در کتابخانه اشاره کرد و گفت: از دیگر امکانات کتابخانه مرکز تخصصی نماز، استفاده از سامانه جامع مدیریت منابع و اطلاع رسانی کتابخانه و آرشیو فراکاوش است. این سامانه قابلیت دستیابی تمامی پژوهشگران در سراسر کشور را به معرفی و شناخت کتابهای این کتابخانه را فراهم می کند. که به آدرس http://lib.irdc.ir/BargedanSearch.aspx در پایگاه کتابخانه مرکز تخصصی نماز در دسترس پژوهشگران و علاقه مندان می باشد.

 

دسترسی برخط به غنی ترین کتابخانه تخصصی نمازحجه الاسلام زارعی اظهار داشت: یکی دیگر از خدماتی که در کتابخانه تخصصی مرکز نماز به پژوهشگران داده می شود، امکان استفاده از سیستم پژوهشی است که در َآن تمامی نرم افزارهای نور قرار داده شده و پژوهشگر به آسانی می تواند به تمامی منابع اسلامی دسترسی پیدا کنند و در تحقیقات خود از این خدمت بسیار مفید و کاربردی استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا