اخبار

۱۶ باب مجموعه نمازخانه بین راهی در ۱۴ استان کشور به بهره‌برداری رسید

در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده با ستاد اقامه نماز کشور و دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ترویج و توسعه فرهنگ نماز و ارائه خدمات به کاربران جاده‌ای و همزمان با سفر رئیس‌جمهور به استان زنجان، ۱۶ باب نمازخانه بین راهی در کشور با ۶۵ میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، همزمان با برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز، وزیر راه و‌شهرسازی نسبت به افتتاح ۱۶ باب نمازخانه و ۴۷ باب مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی، در راه های مواصلاتی کل کشور به صورت وبینار اقدام کرد.

وی با اشاره به افتتاح ۱۶ باب نمازخانه توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزود: ۴۷ باب مجتمع خدماتی رفاهی نیز با پیگیری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای ادای فریضه نماز به مسافران ایجاد شده است و عملیات احداث ۳۰ باب نمازخانه بین راهی دیگر نیز آغاز می‌شود.

حسین حدادزادگان مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان‌های این سازمان گفت: این نمازخانه‌ها در استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، بوشهر، همدان، زنجان، لرستان، کرمانشاه، خوزستان، تهران، کرمان، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد و فارس به بهره‌برداری رسید.

وی اظهار داشت: همچنین همزمان عملیات اجرایی ۳۰ باب نمازخانه بین‌راهی در راه‌های کم‌برخوردار با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان آغاز شد و ۴۷ باب مجتمع خدماتی رفاهی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۷۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

به گفته حدادزادگان بهره‌گیری از نمادهای ایرانی و اسلامی و طرح‌های اسلیمی، مناسب‌سازی برای استفاده معلولین و افراد کم‌توان و کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای با احداث در فاصله ۳۰ کیلومتری از شهرها از ویژگی‌های این نمازخانه‌هاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا