اخبارمازندران

جلسه کارگروه ساماندهی نمازخانه ها و مساجد بین راهی استان مازندران برگزار شد

این جلسه در راستاي تحقق پيام حجت الاسلام والمسلمين استاد قرائتي به نهمين اجلاس استاني نماز مازندران و به دستور استاندار تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، در راستای تحقق پیام حجت الاسلام والمسلمین استاد قرائتی به نهمین اجلاس استانی نماز مازندران و به دستور استاندار، جلسه کارگروه ویژه ساماندهی نمازخانه ها و مساجد بین راهی استان مازندران با حضور امید محبی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، مدیر ستاد اقامه نماز استان و مدیران عضو کارگروه ساماندهی نمازخانه ها و مساجد بین راهی استان، روز شنبه چهارم آذر ماه در سالن شماره دو استانداری تشکیل شد.

در این جلسه حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ضمن خیرمقدم گویی به مدعوین بیان داشت: دغدغه های استاد قرائتی قابل تحسین و تقدیر است و دستور سریع و ویژه استاندار به این امر مهم، بسیار ارزشمند و امید بخش و جای قدر شناسی است.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران گفت: مازندران به لحاظ موقعیت جغرافیایی و برخورداری از موهبت طبیعی جنگل، دریا و طریق الرضا (ع) سالانه میزبان میلیون ها مهمان می باشد و داشتن مساجد و نمازخانه های بین راهی و حداقل امکانات برای اقامه نماز از ضرورتهای این استان است.

حجت الاسلام ابراهیمی بیان داشت: نمی توان زحمات صادقانه فعالان این عرصه معنوی را انکار کرد، ولی مبرهن است که با گذشت چندین سال از انقلاب اسلامی و مکاتبات عدیده و تذکرات همچنان در سواحل استان و تفرج گاهها و مسیر راههای مواصلاتی از کمبود امکانات و نمازخانه ها، بر اساس نیاز مبرم آمایشی رنج می برد، رفع این مشکل عزم استانی را می طلبد.

در ادامه معاون امور توسعه مدیریت و منابع  استانداری اظهار داشت: تلاش ما اینست که پیگیر وضعیت نمازخانه ها و مساجد بین راهی استان باشیم و در این راه جهت ارائه خدمات مناسب به هموطنان از همه ظرفیت های استان استفاده خواهیم کرد .

محبی گفت: انتظار اینست کلیه دستگاه هایی که بعنوان متولیان این امر می باشند همه ی تلاش خود را برای ساماندهی نمازخانه ها بکار گرفته و پیگیر این موضوع باشند و معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری، تمام توان خود را برای ساماندهی در خور شأن مساجد و نمازخانه های راههای مواصلاتی، برابر آمایش مساجد و نمازخانه ها بکار می گیرد.

در پایان جلسه کارشناسان و مدیران شهری و روستایی وامور فنی استانداری، اوقاف و امور خیریه، میراث فرهنگی، راهداری و حمل و نقل پایانه، به بحث و تبادل نظر در خصوص پیگیری وضعیت نمازخانه ها و مساجد بین راهی پرداختند و مقرر شد متناسب شرح وظایف هر یک از اعضاء کارگروه این اقدام استمرار یابد .

جلسه کارگروه ساماندهی نمازخانه ها و مساجد بین راهی استان مازندران برگزارشد

جلسه کارگروه ساماندهی نمازخانه ها و مساجد بین راهی استان مازندران برگزارشد

جلسه کارگروه ساماندهی نمازخانه ها و مساجد بین راهی استان مازندران برگزارشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا